منظور از بازاریابی چیست؟

منظور از بازاریابی چیست؟

منظور از بازاریابی (Marketing) فرآیند جذب دیگران به سمت محصولات یا خدمات توئه که شامل تحقیق، تبلیغ، توزیع و فروش محصولات یا ارائه خدمات میشه. یعنی تمام کارهایی که باید با هدف جذب مخاطب، افزایش فروش برندسازی و در نهایت توسعه کسب وکارت انجام بدی، جزئی از فرآیند بازاریابیه.

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزار ها و فعالیت هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال(وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استتفاده قرار میگیره.

لحظه به لحظه ای که داری از اینترنت، اینستاگرام و یا هر شبکه ی اجتماعی دیگه ای استفاده می کنی، درگیر دیجیتال مارکتینگ شدی! چون در تمام طول این مدت برندها و سایر کسب وکارها دارن از این ابزارها استفاده می کنن تا ذهن تورو به خرید و یا استفاده از خدماتشون سوق بدن. حتی در زمان تفریح، کار، اوقات فراغت و....

حالا که با مفهوم مارکتینگ آشنا شدی، نوبت به بررسی تعریف دیجیتال مارکتینگ میرسه. تعریف دیجیتال مارکتینگ دقیقا شبیه تعریف بازاریابیه، با این تفاوت که در دیجیتال مارکتینگ از ابزارهای آنلاین و دیجیتال برای بازاریابی کسب وکارت استفاده میشه. ابزارهایی مثل همین اینستاگرام، وبسایت، تبلیغات موبایلی و...

راز موفقیت در بازاریابی، شناخت بازار هدف و برقراری ارتباط با مخاطب در زمان و مکان مناسبه! پس قبل از هر اقدامی باید سعی کنی که به شناخت خوبی از مخاطب ها یا همون مشتری های بالقوه ات برسی. بعد از اون باید محصولات یا خدماتی رو به اونها ارائه کنی که حاضر باشن برای داشتن و یا استفاده ازش هزینه کنن.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی، افزایش دغدغه های مردم و به خصوص شیوع بیماری کرونا، اهمیت راه اندازیکسب و کارهای اینترنتی و استفاده از دیجیتال مارکتینگ بیش از هر زمان دیگه ای احساس میشه.                                                    این پست از نظر شما چطوری بوده؟

روی ستاره ها برای امتیازدهی کلیک کنید

(میانگین امتیاز 3.0 از 1 رای)


09120438945