فواید شاک ویو و درمان درد های عضلانی

فواید شاک ویو و درمان درد های عضلانی

شاک ویوتراپی چیست ؟

 

شاک ویوتراپی و به انگلیسی Shock wave therapy یک روش درمانی با موج انرژی بسیار کوتاه اما شدیدی است.  امواج شاک ویوتراپی سریع‌تر از سرعت صوت حرکت می‌کند .درمان عارضه‌های عضلانی و  اسکلتی با امواج شاک ویو یک  روش غیرتهاجمی است که  امواج صوتی با انرژی بالا که همانامواج شاک ویو هستند  نیروی مکانیکی لازم را بر بافت‌های بدن اعمال می‌کند. 

امواج شاک ویو با افزایش متابولیسم بدن و افزایش گردش خون در بافت آسیب دیده باعث کاهش درد و تسریع در  بهبودی می‌شود. همچنین در شاک ویوتراپی  ضربات ظریف و تنظیم شده اپلیکاتور با ایجاد پارگی‌های ظریف در بافت‌ها موجب تحریک  سلول ها شده و کمک قابل توجهی به کاهش درد می کند .

 

شاک ویوتراپی

 

کاربردهای شاک ویو تراپی

 


 شاک ویو تراپی یکی از روش های نسبتا جدید پزشکی برای در درد های عضلانی است ، از مهمترین کاربردهای شاک ویو تراپی میتوان به درمان اختلال‌های مزمن تاندون‌ها و تسکین دردهای مزمن  گردن و کمر اشاره کرد .

درمان با شاک ویو تراپی در مقایسه با درمانهای قدیمی‌تر مانند ماساژ با دست  کارآمدتر و موثر تر است و نتایج حاصل از درمان با شاک ویو تراپی در طولانی مدت بسیار موثر تر است بهترین کاربردهای درمانی شاک ویو تراپی است .

  • درمان دردهای کتف
  • درمان التهاب مفصل کتفی ـ بازویی پیش از ابتلا به آرتریت یا  التهاب مفصل
  • درمان دردهای گردن
  • درمان دردهای کف پا
  • درمان آسیب های ورزشی
  • درمان  التهاب تاندون کشکک زانو 
  • درمان نقاط ماشه‌ای
  • درمان خار پاشنه

درمان با شاک ویو تراپی  یکی از روش های نسبتا جدید پزشکی برای در درد های عضلانی است یکی از کاربرد های موثر شاک ویو تراپی برای درمان  خار پاشنه پا است .

 نتایج  درمان  خار پاشنه پا با شاک ویو تراپی کلینیک پوست و زیبایی اکسیر شهرک غرب  تنها پس از 3 یا 4 جلسه درمانی نمایان می‌شوند. این روش درمانی علاوه بر تسکین درد خار پاشنه ، موجب بهبود  کامل دامنه‌ی حرکتی پا میشود .

 

 

کاربرد شاک ویو تراپی در مصدومیت های ورزشیشاک ویو تراپی و به انگلیسی Shock wave therapy با توجه به تأثیر بازسازی کننده و التیام بخشی بافت نرم در درمان مصدومیت های ورزشی کاربرد فروان دارد. بنابراین نفاهت پس از آسیب دیدگی ورزشی را می‌توان با بهره‌گیری از این روش به حداقل رساند 

تورم عضلانی ناشی از ورزش
درمان بدشکلی طولانی مدت مفصل
درد کشاله ران کشیدگی در ورزش
درد مفصل ران در ورزش
 درد های کمر در ورزش

 

شاک ویوتراپی09120438945
exir_shahrak_gharb