آنچه که باید در مورد ماساژ و ماساژ درمانی بدانید ؟!

آنچه که باید در مورد ماساژ و ماساژ درمانی بدانید ؟!

آنچه که باید در مورد ماساژ و ماساژ درمانی بدانید ؟!

آنچه که باید در مورد ماساژ و ماساژ درمانی بدانید ؟!

ماساژ با ایجاد کوبش و ضربه آرام موجب افزایش گردش خون در عظلات میشود و از آنجایی که حدود  تقربیا 2 درصد وزن بدن به شکل بافت‌های ماهیچه‌ای است . حدود 25 درصد از  میزان خون موجود در بدن در ماهیچه جریان دارد. وقتی که از یک ماساژ درمانی خوب بهره‌مند می‌شوید، ماهیچه‌ها دوباره بازسازی شده و در نتیجه می‌توانند خونرسانی به عظلات را افزایش بدهد . بنابراین، ماساژ تسهیل حرکت جریان خون به عظلات میشود .

 

ماساژ ‎ماهیچه‌ها ابتدا توسط ضربه آرام و سپس توسط مالش انجام شده و در نهایت به تاپوتمان ختم می‌شود. ماساژ برای رفع انقباض ماهیچه‌ای و از بین چسبندگی مفاصل به کار می‌رود. کمی مالش ملایم و سبک و حرکت‌های ضربه‌ای باعث می‌شود تا ماهیچه منقبض شده و نیرومندتر شوند. و باعث آزاد سازی عظلات میشود .

ماساژ

 

 

 

به صورت کلی ماساژ شامل کار و اقدام در بدن با فشار ثابت یا در حال حرکت و یا لرزش و ...، و کمک به حرکات مکانیکی بدن است که می‌تواند با دست، انگشتان، آرنج، زانو، ساعد و پاها انجام می‌شود.

بافت هدف ماساژ شامل عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، فاسیا، پوست، مفاصل یا سایر بافت همبند و همچنین رگ‌های لنفاوی، یا اندام‌های دستگاه گوارش است. بیش از هشتاد روش ماساژ به رسمیت شناخته شده وجود دارد. مهم‌ترین دلایل برای معرفی ماساژ به عنوان درمان تقاضای مشتری و درک اثربخشی بالینی آن است. با توجه به بررسی سال 2007 توسط انجمن آمریکایی ماساژ درمانی، تقریبا یک چهارم از آمریکایی‌ها حداقل یک ماساژ در سال گذشته گرفته بودند. آنها مهم‌ترین دلیل انجام این کار را به رسمیت شناختن فواید ماساژ می‌دانستند.

 

ماساژ درمانی

 

فواید ماساژ برای بدن

 

همانطور که در قسمت بالا مقاله آموزشی کلینیک پوست و زیبایی اکسیر شهرک غرب    اشاره شد ماساژ موجب افزایش خونرسانی به بدن میشود در اینجا مهمترین فواید ماساژ درمانی آمده است .

بهبود درد های یکجا نشینی

باز کردن گرفتگی عضلات

 بالابردن قدرت سیستم دفاعی بدن

مسکن درد

کاهش درد زایمان (ماساژ بارداری را مطالعه فرمایید)

داشتن چهره ای شاد با پوستی صاف و شفاف

روشی برای بهبود زخم ها

تسکین دردهای قاعده گی

افزایش تمرکز

 

ماساژ درمانی

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb