فواید طب سوزنی و رفع استرس و فشار عصبی

فواید طب سوزنی و رفع استرس و فشار عصبی

فواید طب سوزنی و رفع استرس و فشار عصبی

طب سوزنی چیست ؟!

طب سوزنی یا سوزن درمانی که به زبان چینی به آن ژن جیو (ZHEN JIU) گفته می‌شود مهم‌ترین شاخه طب سنتی چین است که با فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می‌شوند باعث تسکین درد یا درمان مشکل خاصی از بیمار می‌شود. براساس تئوری طب سوزنی، این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاه قرار دارند که انرژی حیات که در زبان چینی به آن «چی» (QI) گفته می‌شود در آن‌ها جریان دارد.( برگرفته از ویکی پدیا )

پس از آن که طب سوزنی نیز به مانند سایر روش‌های طب سنتی در دنیا، از سیستم‌های پزشکی و بهداشتی چین حذف و با طب کلاسیک جدید جایگزین شده بود، در زمان مائو و به دلیل کمبود پزشک در چین، مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد و هم اکنون با انجام تحقیقات جدید طب سوزنی در دنیا به عنوان یک ذوش موثر درمانی مطرح است .

 

طب سوزنی

فواید طب سوزنی 

طب سوزنی بسیار آرامبخش می باشد. به محض اینکه در محیط آرام کلینیک طب سوزنی (کلینیک پوست و زیبایی اکسیر شهرک غرب) ، سوزنهای نازک وارد بدن شما می شوند و شما بیست دقیقه بر روی تخت آرام دراز می کشید، احساس آرامش خاصی خواهید نمود. سپس بعد از اینکه از تخت بلند شدید نیز احساس آرام بودن در شما همچنان ادامه خواهد یافت. ثانیا طب سوزنی سبب می گردد که تعادلی در تمام بدن شما بوجود بیاید. برای مثال، اگر به علت استرس، بدن شما دچار گردن درد و یا شانه درد مزمن شده باشد، طب سوزنی باعث ریلکس و شل شدن عضلاتتان شده و جریان خون در آن مناطق را بیشتر افزایش می دهد. و در آخر اینکه، از آنجاییکه تین مشکل در طولانی مدت باعث ایجاد بیماریهایی می شود، طب سوزنی می تواند با از بین بردن علت ایجاد آنها، سبب بهبودی و درمان آن بیماریها نیز بشود.

 

طب سوزنی

 

درمان یائسگی زودرس با طب سنتی

طب سوزنی نیز با مکانیسم ایجاد آرامش در فرد، تحریک ترشح هورمون‌های زنانه و افزایش جریان خون و انرژی در تخمدان و رحم، روش موثری در کمک به درمان اختلالات قاعدگی و یائسگی زودرس است.

 

 

طب سوزنی

 

سایر درمانهای جایگزین یا مکمل مانند طب سوزنی

 

????رژیم‌های ورزشی (یوگا و ایروبیک با شدت کم)
????داروهای گیاهی (کوهوش سیاه)
????اصلاح سبک زندگی (ترک سیگار، بهبود الگوهای خواب)
????فیتواستروژنها (مثلا سویا که فعالیت استروژنی دارد)
????دارهای روی پیشخوان داروخانه
????تکنیک‌های ریلکسیشن مانند مدیتیشن

 

طب سوزنی قادر است حالت بدن را تغییر دهد و آن را در حالت ترمیم قرار دهد. در چنین شرایطی بدن قادر است خودش را درمان کند و سیستم اعصاب را آرام‌تر نماید.

 

 

آیا طب سوزنی در درمان ناباروری کارساز است؟

 

????بله، کیفیت اسپرم را افزایش میدهد، جریان خون را در رحم بهبود میبخشد، به تخمک گذاری نامنظم و افزایش میزان موفقیت لقاح آزمایشگاهی نیز کمک میکند.

 

 

طب سوزنی و تسکین قاعدگی

 

طب سوزنی گردش خون را تقویت کرده و موجب افزایش اندورفین میشودکه به افزایش روحیه وتسکین دردمنجرمیشود

زنان ظرف 24 ساعت بعدازجلسه طب سوزنی شاهدتسکین نشانه ها هستند

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb