نکات بسیار مهم درباره اصلاح صورت مردان

نکات بسیار مهم درباره اصلاح صورت مردان

اصلاح صورت در مردان
فعلا شواهد کافی علمی در دست نیست که نشان دهد برای اصلاح صورت در مردان  اصلاح با تیغ بهتر است با ریش تراش برقی گرچه اصلاح عمقی صورت مردان از نظر اسلام مذموم است و عواملی مثل نوع پوست و مو ، تعداد دفعات اصلاح، وجود ناراحتیهای پوستی، مهارت، قیمت و راحتی کار در سلیقه شخصی تأثیر می گذارند. تیغ مورا از ته می تراشد و اصلاح با تیغ صاف تر و عمقی تر است، ولی انتهای موهای تراشیده شده در اصلاح با ریش تراش برقی ناصاف و تیزتر و سطحی تر است البته در مواقعی که ناراحتی پوستی مطرح باشد اصلاح عمقی مطلوب نیست.


فرآورده های پیش از اصلاح

 

فرآورده های پیش از اصلاح یــــــا  Pre-reform products  ، هدف از بکار بردن این مواد آسان کردن عمل اصلاح است و این مواد باعث می شوند اصلاح، کمتر تحریک کننده و ناراحت کننده باشد. برای اصلاح با ریش تراش برقی، ریش حتی الامکان باید خشک و سفت باشد، فرآورده های پیش از اصلاح، ترشحات چربی و عرق را در ریش از بین می برند لذا ریش خشک و سفت شده و به راحتی تراشیده می شود. هنگام اصلاح با تیغ، برخلاف اصلاح با ریش تراش برقی، ریش باید خیس، نرم و متورم باشد تا تحریک ایجاد نشود. فرآورده های پیش از اصلاح، اثر آب و کرم های اصلاح را افزایش داده، به نرم و متورم شدن مو کمک می نمایند. قبل از اصلاح با تیغ صورتتان را به طور کامل با آب گرم و صابون بشوئید. خمیر ریش استفاده کنید و پس از آن دو تا سه دقیقه صبر کنید تا ریش خیس و نرم شود.

اصلاح صورت مردان

فرآورده های پس از اصلاح

 


فرآورده های پس از اصلاح یــــــــــا After-correction products ، این فرآورده ها خیلی مشایند و اساسا عبارتند از : الکل، آب و عطر فرآورده های پس  از اصلاح فقط در صورت به کار می روند و با ایجاد احساس طراوت، ناراحتی اصلاح با تیغ را تسکین می دهند. البته این مواد بیشتر از جهت زیبایی مورد مصرف قرار می گیرند. افراد با پوست خشک باید از فرآورده های پس از اصلاح اجتناب نموده به جای آن پس از اصلاح و شستشوی صورت از کرم یا لوسیون نرم کننده استفاده نمایند. افراد با پوست چرب می توانند پس از اصلاح و شستن صورت از فرآورده های پس از اصلاح استفاده کنند.

اصلاح صورت

به وجود آمدن زگیل بعد از اصلاح

 

علت زگیل نوعی ویروس می باشد و اصلاح باعث انتشار آن خواهد شد، لذا در جاهایی از صورت که ترک کوچک داشته و یا با اصلاح خراش برمی دارند زگیل های جدید می تواند پدید آید.
در این موارد باید زگیل ها برداشته شوند و گرنه وضع بدتر خواهد شد. در طول درمان که ممکن است هفته ها و ماهها به طول بیانجامد باید احتیاط لازم را به کار برد. برای اصلاح همیشه باید تیغ به کار برد و نخست قسمتهای سالم را اصلاح کرد.


به وجود آمدن آکنه بعد از اصلاح

 

در مبتلایان به آکنه هرگونه روش اصلاح مشکل و ناراحت کننده است. در این حالت بهتر است اصلاح از ته انجام نشود. در این افراد بهتر است از ریش تراش های قابل تنظیم استفاده کرده و آنرا در کمترین درجهی اصلاح تنظیم نمود. اگر از روش اصلاح با تیغ استفاده می کنید قبلا ریش را با آب ولرم به طور کامل خیس کرده و چند دقیقه صبر کنید و بعد شروع به اصلاح نمائید اصلاح را در جهت خواب مو انجام دهید. وقت کافی برای اصلاح بگذارید و با دقت اما سطحی اصلاح کنید. بعضی اوقات بهترین روش در این افراد، اصلاح متناوب با تیغ و ریش تراش برقی است

اصلاح صورت مردان09120438945
exir_shahrak_gharb