چگونه با روش های خانگی از شر موهای زائد خلاص شویم ؟!

چگونه با روش های خانگی از شر موهای زائد خلاص شویم ؟!

چگونه با روش های خانگی از شر موهای زائد خلاص شویم ؟!

همه جای بدن انسان به استثنای کف دست و پا دارای فولیکول مو است . در خانم ها فولیکول های صورت ، بازو و بدن، موهای نازک و تقریبا غیرقابل رؤیتی دارند که عموماً جلب توجه نمی کند. لكین بعضی اوقات این موها چنان زبر و ضخیم یا تیره اند که کاملا قابل رویت می باشند. عوامل نژادی و خانوادگي در میزان رشد موی صورت و بدن افراد دخالت دارند مثلا سفید پوستان از سیاه پوستان پر مو تر اند. اکثر خانم های نژاد مدیترانه ای در ۸۰ سالگی روی صورت خود موهای زیری در می آورند. اگر در خانم ها گرایش خانوادگی به پرمویی صورت وجود نداشته و افزایش مو نسبتاً ناگهانی یا سریع باشد، ممکن است مشكل هورمونی در بین باشد. ممکن است یک زن مبتلا به اختلالات دهی آدرنال یا تخمدان ها، هورمون مردانه ی بیشتری تولید کند و علائم مردانگی مثل موهای زبر و تیره در صورت او پدید آید. رشد غیر طبیعی مو در صورت قسمت پایین شکم و اندام ها نیز پیش می آید
گاهی پرمویی از عوارض جانبی مصرف بعضی داروها مثل کورونها. ماتیوکسیدیل و دیار ولید می باشد. افزایش مو به دلیل مصرف برخی از داروها معمولا با قطع مصرف دارو قابل برگشت است ولی برای این کار ماهها وقت لازم خواهد بود.
افزایش موی صورت پس از یائسگی نسبتا شایع است. موهای لب فوقانی، چانه و اطراف صورت، تیره تر، ضخیم تر و زبرتر می گردند. وقتی افزایش مو خواه در دختر و خواه در پسر در زمان بچگی پدید آید، کودک باید بطور قطع برای ناراحتیهای فیزیکی تحت آزمایشات مناسب قرار گیرد.

رفع موهای زائد با تیغ

رفع موهای زائد با موم
از بين بردن موهای اضافی صورت

 

خانم ها برای استتار یا از بین بردن موهای اضافی چندین روش مختلف را بکار می برند. روش های موقت برای رفع موهای زائد عبارت اند : موها می توانند به وسیله بلیچ ناپدید گردیده و یا با کشیدن توسط موچین ، کوتاه کردن، اصلاح کردن و بکار بردن موم، سایشهای مکانیکی و موبرهای شیمیایی موقت از بین برده شوند. تنها روش از بین بردن دائمی مو های زائد الکترولیز کردن موها برای از بین بردن موهای زائد است هر کدام از روشهای فوق دارای مزایا و معایبی است و انتخاب هر کدام از روش ها بستگی به قوام مو، محل و میزان رشد آن و سلیقه ی شخص دارد.
تراشیدن روش رایج برای از بین بردن موهای زیر بغل و ساق پا در خانمها است. اما اکثر آنها تراشیدن صورت را روشی مردانه میدانند، برعکس عقیده ی عمومی اصلاح و سایر روش های موقتی موبری در ساختمان، رنگ و میزان رشد مو اثری نمی گذارند. موی بالاتر، از پوست بافت مرده است و هر کاری روی آن صورت بگیرد در رشد مو بی تأثیر است. اینکه به نظر می رسد اصلاح مو را ضخیم می کند به این دلیل است که موی کوتاه کمتر از موی بلند قابل انعطاف است و لذا مو زبر و ضخیم به نظر می رسد، اصلاح کردن معایب مشخصی دارد، برای اجتناب از احساس زبری و بلندی مو باید هر روز عمل اصلاح تکرار شود. همچنین اگر از تیغ تازه استفاده نشود پوست تحریک خواهد شد.

رفع موهای زائد

رفع موهای زائد

بلیچ، ساده ترین و کم خرج ترین روش رفع موهای زائد صورت است بخصوص موهای اضافی لب فوقانی با کناره های صورت برای ساختن محصول خانگی ۳۰ سی سی از پراکسید هیدروژن را با ۱۰ تا ۲۰ قطره آمونیاک مخلوط کنید. محلول بلیچ را بلافاصله پس از آماده شدن بکار ببرید. عمل پراکسید هیدروژن به محض اضافه کردن آمونیاک آغاز می گردد. اگر سوختگی پیش آمد اول بلیچ را بردارید و در غیر این صورت آن را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه نگاه دارید. اگر مو با یکبار استفاده، بلیچ شد یک یا چند روز دیگر آن را تکرار کنید
موبرهای شیمیایی برای از بین بردن موی اضافی صورت نیز مؤثر است ولی ممکن است پس از استفاده از این فرآورده تحریک پوست رخ بدهد، زیرا ترکیب پوست و مو تقریبا یکی است و هر ماده ای که روی مو اثر تخریبی داشته باشد در گستره ی خاصی در پوست نیز تأثیر می گذارد. در ضمن فراموش نکنید که به دقت دستورات دسته بندی را بکار ببندید. استفاده از موم یکی از قدیمی ترین روش های از بین بردن مو است. موم کردن عبارت از کاربرد لایه نازکی از موم گرم و نرم شده در پوست است. موم با سرد و سفت شدن، موها را در خود نگه می دارد. سپس موم در جهت خواب موها از روی پوست برداشته می شود و موها را نیز با خود بیرون می کشد. بدین ترتیب موم کردن شبیه موچینی در سطحی وسیع است، موم سرد نیز وجود دارد. وقتی از موم سرد استفاده می شود یک تکه از لباس با پارچه روی لایه نازکی از موم کشیده و سپس موم برداشته می شود و موهای فرورفته در موم و پارچه نیز کنده می شوند. در این روش چون موها عمقی تر و از زیر سطح پوست کنده می شوند اثر آنها چندین هفته دوام می یابد أما بعد باید منتظر رشد مجدد مو شد تا به حد کافی بلند گردیده و موم کردن تکرار شود.
موچینی روش مناسب دیگری است، هیچگونه شواهد علمی در دست نیست که نشان بدهد چیدن موها آنها را ضخیم تر یا تیره تر کرده با رشد آنها را افزایش می دهد. خانم ها عموما ابروهایشان را می چینند بدون اینکه آنها ضخیم تر، تیره تر با انبوه تر گردند، لذا برای چیدن مو در جاهای دیگر نباید نگرانی وجود داشته باشد. شواهدی موجود است که نشان می دهد چیدن مو پس از سالها باعث کاهش رشد آنها می گردد
موهای ضخیم و تیره، کوچک و بی رنگ می گردند. رشد مجدد برای لزوم تکرار موچینی در جاهای مختلف، بسته به تراکم و سرعت رشد مو در ناحیه مورد نظر ممکن است از ۲ تا ۱۲ هفته طول بکشد.

رفع موهای زائد صورت
 روش از بین بردن دائمی مو های زائد الکترولیز کردن موها برای از بین بردن موهای زائد  است  که در آن ریشه ی مو به وسیله ی جریان الکتریکی تخریب می شود. سوزن سیمی خیلی نازکی به مجرای فولیکول مو وارد می کنند و به سمت فولیکول مو پیش می روند تا به ریشه ی مو برسند. سپس جریان الکتریکی از طریق سوزن عبور داده شده ریشه را تخریب می کند و مو را از بین می برد و مو به راحتی برداشته می شود
یکی از مزایای الکترولیز این است که اگر درست انجام بگیرد این است که  روش از بین بردن دائمی مو های زائد  میباشد
الکترولیز روشی است کند، کسل کننده و پرخرج که باید هر مو جداگانه تخريب شود. مثلا چندین ماه طول می کشد تا فقط موهای نواحی محدود لب بالا و چانه برداشته شود، در جریان الکترولیز گاهی رشد مجدد موها را داریم که به دلیل این است که چون ریشه ی مو زیر سطح پوست قرار گرفته عمل کورکورانه انجام میشود و سوزن با ریشه مو تماس حاصل نکرده است. درمان با الکترولیز ممکن است بخصوص در نواحی حساس مثل لب بالا ناراحت کننده باشد.
در ضمن استفاده از سوزن استریل و برای هر مريض سوزن جداگانه بسیار اهمیت دارد. چون امکان انتقال ویروس هپاتیت یا ایدز با سوزن هایی که به طور مناسب انتخاب نشوند وجود دارد .

رفع موهای زائد با موم

رفع موهای زائد با موم

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb