بوتاکس برای درمان چروک های دور لب چه میدانید ؟!

بوتاکس برای درمان چروک های دور لب چه میدانید ؟!

بوتاکس برای درمان چروک های دور لب چه میدانید ؟!

چین و چروک دور لب برای همه خانم ها یکی از مشکلات پوستی است ، که تاثیر بسیار نامطلوبی بر روی ظاهر خانمها دارد در این مقاله تخصصی کلینیک پوست و زیبایی اکسیر شهرک غرب  خواهیم پرداخت و به تاثیر تزریق بوتاکس در درمان چین و چروک دور لب خواهیم پرداخت .

 

 بوتاکس در لب ها ، در یک سوم میانی و تحتانی صورت  در درمان چروک های دینامیک بالای صورت موفقیت زیادی داشته است. بر اساس بهبودی قابل توجه در این چروک ها، درمان بوتاکس در دیگر نواحی صورت نیز به کار گرفته شده است، اگر چه اخيرا اداره دارو و غذا (FDA) فقط درمان خطوط اخم پیشانی را تأیید کرده است، پزشکان نشانه های بدون برچسب متعددی را توسعه داده اند که موفقیت این درمان استاندارد طلایی را منعکس می کند. دانش ما در درمان نواحی جدیدتر همچنان رو به توسعه است، درمان بوتاکس A از قسمت پائینی صورت، هم اکنون به خوبی شناخته شده است. در حالی که چروک ها در ناحیه بالای صورت، حرکت بیشتری دارند، چروکهای پائین صورت در معرض نیروهای دینامیک و ساکن است. آفتاب زدگی پوست، از دست دادن حجم پوست به دلیل پیری ، و کاهش حالت ارتجاعی ، همگی در چروک استاتیک نقش دارند.

 

بوتاکس برای درمان چروک های دور لب

 

بوتاکس نه تنها به درمان چروکهای تابشی پری اورال کمک می کند ((خطوط a . k . a ) رژلب با چروکهای اشعه آفتاب / سیگاری ها) ، بلکه همچنین میتواند خطوط مربوط به لب و بینی و غیره را بکاهد، طول لب بالایی را بیشتر کند، یا چانه را در حالت استراحت قرار دهد. بوتاکس به عنوان درمان اولیه استفاده می شود و همراه با دیگر اقدامات به جوانسازی قسمت پائینی صورت کمک می کند ، از بوتاکس به تنهایی، برای بیمارانی با چین و چروک های ملایم تا متوسط، و به عنوان کمکی در سایر موارد جوانسازی قسمت پایین صورت استفاده میشود. هدف از تک درمانی استفاده رساندن به بیمارانی با چروکهای متوسط است، در حالی که بیماران دارای چین و چروک های شدید، اغلب نیاز به درمان ترکیبی دارند تا فواید بالینی اساسی را به دست آورند. اقدامات الحاقی شامل پرکننده های پوستی ( فیلر ها ) ، پیلینگ شیمیایی و صاف کردن پوست با لیزر می باشد. این فصل بر مونوتراپی بوتاکس یا درمان فقط به وسیله بوتاکس و وجه عصب برداری شیمیایی مربوط به روش، تمرکز دارد؛ در هر صورت، استفاده از آن به عنوان یک بخش الحاقی برای جایگزینی حجم نیر ذکر خواهد شد .

 

 

برای درمان  چروک های دور لب چه اقداماتی باید صورت پذیرد ؟!

 

 تمام فرایندهای مربوط به زیبایی ، احتمالا انتخاب بیماران مهمترین عاملی است که در به دست آوردن نتیجه خوب نقش دارد. بیماران باید انتظارات منطقی درباره کاری که یک اقدام ویژه می تواند بر ایشان انجام دهد داشته باشند. انتظارات آنها با ارزیابی موفق پیش از عمل و آزمایش های آموزشی توسط پزشک، تا حدی افزایش می یابد. بسیاری از بیماران، از قبل تجربیات مثبتی درباره استفاده از بوتاکس داشته اند ، ( معمولا در درمان خط اخم پیشانی و صورت بالایی ) و اغلب به منافع بالقوه آن برای صورت پائینی علاقه مند هستند  ، هدف از درمان صورت میانی و پائینی، صاف کردن چروک ها از طريق شل کردن کامل این عضلات است و بنابراین بیماران باید متوجه باشند که درمان، رویکردی محافظه کارانه دارد. بیمارانی که به دنبال تغییرات شدید هستند، ممکن است با درمان بوتاکس به تنهایی، کاملا راضی نباشند. بسیاری از بیماران از استفاده از ترکیب بوتاکس با جایگزینی حجم، رضایت به دست می آورند. کارکردی بودن زیادی این نواحی (به دلیل صحبت کردن و خوردن) ، میتواند اثرات بوتاکس را مستعد تحلیل رفتن زودتر در این نواحی نسبت به دیگر نواحی صورت کند. بعضی از بیماران، این تحلیل رفتن زود هنگام را جلوگیری کننده از اثربخشی بوتاکس میدانند.

 

بیماران همچنین باید در نظر داشته باشند نتیجه به دست آمده چطور می تواند بر عاملیت آنها تأثیر داشته باشد، و آیا نتیجه ای قابل قبول خواهد بود یا خیر . برای مثال، افرادی که اعلانات مهم انجام می دهند، مانند سخنوران عمومی یا خوانندگان، که نیاز به کنترل شدید لب هایشان دارند، ممکن است دریابند که درمان با بوتاکس  توانایی شان را برای اجرا تقلیل می دهد. پزشکان باید بیمار را درباره تأثیر ساختمان عضلاتی، که تحت درمان قرار می گیرد و روش محافظه کارانه به کار گرفته شده، آموزش دهند.

 

 درمان چروک های دور لب

درمان چروک های پائینی لب با تزریق بوتاکس 


ماهیت پیچیده و به شدت کارکردی وجه میانی و پائینی لب ، سبب می شود درمان این نواحی برای تزریق بوتاکس چالش برانگیز باشد. عضلات نه تنها کارکردهای مهمی مانند صحبت کردن، بیان کردن و جویدن را انجام می دهند، بلکه با شیوهای همکاری کننده، در غشای عضلانی صورت نیز داخل میشوند. به این ترتیب، اهمیت زیادی دارد که پزشک آگاهی کافی درباره آناتومی منطقه ای داشته باشد و به خوبی از عهده انجام بوتاکس برآید.  ساختمان عضلانی صورت پائینی و میانی را که قابل پاسخگویی به درمان است نشان می دهد. از آنجا که این منطقه بیشتر مستعد ایجاد عوارض است، توصیه می شود افراد تازه کار پیش از تلاش برای درمان صورت پائینی، بیشتر به نواحی هایی بپردازند که فضاهای کلاسیک دارد مثلا قسمت بالایی صورت 

 

 
گام اول در درمان چروک های دور لب با تزریق بوتاکس

 

گام اول در درمان چروک های دور لب با تزریق بوتاکس ، داشتن تصویری از شرایط قبلی بیمار در حالتهای دینامیکی و استاتیک ، اقدامی مناسب است. این کار هم اکنون با وجود تجهیزات عکاسی دیجیتال به سادگی انجام میشود. اختصاص دادن بخش مجزایی از کلینیک برای انجام عکاسی می تواند از نورپردازی سازگار اطمینان به دست دهد و حباب های فلورسنت جدید می توانند برای استفاده در این ناحیه به کار روند تا تعادل رنگ نور روز را داشته باشند. یک لنز با طول کانونی ثابت نیز می تواند برای کمک به گرفتن تصاویر قابل تکثیر با حفظ بزرگنمایی و فاصله سازگار به سوژه استفاده شود. ذخیره فایل های دیجیتال میتواند به سادگی انجام شود و با هزینه ای کم ، از یک کامپیوتر برای ذخیره تصویر استفاده شود یا سرور مرکزی میتواند مقادیر زیادی از فایل های تصویر را به هزینه کم ذخیره کند. همچنین، تصاویر گرفته شده می توانند به سادگی چاپ شوند و برای مراجعات بعدی در پرونده بیمار قرار گیرند. جانشینی برای تصاویر پیش از عمل و بعد از آن در اقدامات زیبایی وجود ندارد. با درمان صورت میانی و پائینی، بهبودی ها می تواند بسیار ظریف باشد و رجوع به عکس های بیمار پیش از درمان و پس از آن، ممکن است برای نشان دادن میزان بهبودی بالینی به بیمار مورد نیاز باشد.

 

 

بوتاکس برای درمان چروک های دور لب

 


فرم رضایت باید امضا شود و باید فرصت کافی به بیمار داده شود تا بتواند هر سوالی در مورد تزریق بوتاکس را مطرح کند. به علاوه، بیماران تشویق می شوند تا از استفاده رقیق کننده های خون از ۲ هفته قبل از عمل ، با اجازه پزشکشان خودداری کنند. این موارد شامل درمان هایی مانند وارفاین، درمان ضد پلاکت (برای مثال پلاویکس)، و درمان های ضد التهاب (مانند ناپروسین، ولتارن) و نیز درمان های سرخود و فرآورده های ویتامین می باشد. می توان به صورت ویژه از بیماران درباره استفاده از آسپیرین، تسکین دهنده های درد غیر استامینوفن (برای مثال ادویل، الو)، ویتامین ای، استیجانزورت، جینکگوبیلوبا، و دیگر گیاهان دارویی سؤال کرد. تزریق های نواحی ای که رگهای آن بیشتر است، مانند لب ها، می تواند با کبودی در بیماری که از رقیق کننده های خون استفاده می کند همراه باشد .


پیش از درمان پیشنهاد میکنیم به دیدن عضله های مورد نظر با قراردادن مکرر بیمار در معرض انقباض و ریلکس کردن این نواحی، کمک کنیم. پس از تمیز کردن ناحیه با الكل، اغلب نقاط تزریق بوتاکس را با استفاده از ماژیک قرمز که به صورت خشک پاک می شود، یا ماژیک محلول در آب، مشخص کنیم. میزان بوتاکسی را که قصد داریم در سرنگ بکشیم در نظر میگیریم، روی آن برچسب میزنیم، و در کنار سرنگهای خالی اضافی، بوتاکس اضافی، گاز استریل، دستکش، و بسته های یخ در سینی عمل قرار میدهیم.

 

بلافاصله پیش از تزریق بوتاکس  و پس از آن، قرار دادن بسته یخ روی ناحیه مورد نظر می تواند سودمند باشد. این کار چندین منفعت دارد سبب انقباض عروق مکان می شود، که به جلوگیری از کبودی کمک می کند. تأثیر بی حس کننده دارد. حواس بیمار را از درد منحرف میکند. تمام بیماران را در جدول تست الکتریکی قرار می دهیم که در موقعیتی عمودی می نشینند، و در صورت واکنش رنگی ، آماده قرارگرفتن در حالت خوابیده هستند.

 


مانند همیشه ، انجام روش های دقیق تزریق بوتاکس در عضله انتخاب شده، ضروری است. کارکردی بودن عضلات و ریسک بالاتر نقص کارکرد همراه با درمان صورت پائینی، سبب تاکید بر این نکته میشود. بوتاکس ، به نواحی های به جز مکان مورد نظر در صورتی که حجم بیشتر بوتاکس   رقیق شده می تواند استفاده شود.


چروک های پری اورال یا دورلب چروک های محوری پری اورال، تا حدی یا بزرگ شدن یا هایپرتروفی عضله کروی اوریس ایجاد می شود، اما همچنین با افزایش سن، قرار گرفتن در معرض خورشید، و سیگار کشیدن تشدید می شود. عضله اوربیکولاریس اوریس، به عنوان عضله تنگ کننده عمل می کند که امکان بسته شدن و نیز جلو آمدن لب ها را | می دهد، و امکان جویدن، صحبت کردن، و آواگری را فراهم می کند. این «خطوط رژلبی» یا چروکهای سیگاریها یا اشعه آفتاب، که بیشتر به این نام شناخته می شوند، برای بیماران بسیار ناخوشایند هستند و چالش درمانی را برای پزشکان به وجود می آورند.


روشهای رایج برای کم کردن چروک های اطراف دهان ، شامل پیلینگ شیمیایی ، استفاده از لیزر ، و تزريق ژل  می باشد. بوتاکس برای مونوتراپی ملایم و متوسط استفاده می شود یا عموما همراه با دیگر اقدامات مانند مواد پرکننده  و ژل به کار می رود. استفاده از بوتاکس در ناحیه اطراف دهان پیش از پیلینگ یا استفاده از لیزر ، میتواند این خطوط را کاهش دهد. این پیش درمان به بیمار امکان میدهد پوست صافتری به دست آورد و نتایج آن مدت بیشتری دوام بیاورد. استفاده پیوسته از مواد پرکننده با بوتاکس می تواند تأثیر کلی بالینی را با  درمان دو جزء چروک بهبود بخشد: از دست دادن حجم ، و خطوط پر کارکردی این کاربرد پیوسته، همکاری کننده با اخم پیشانی نشان داده است و تجربیات ما این مسئله را اثبات می کند. بوتاکس به عنوان یک مونوتراپی برای لب ها می تواند در بیماران دارای حداقل خطوط یا کسانی که تمایل به پر شدن کامل لبهایشان دارند، مفید باشد. با تزریق بوتاکس در لب بالایی، حجم افزایش یافته و به خارج برگشتن كم لب بالایی را مشاهده کرده ایم. این افزایش کاذب حجم که در بسیاری از بیماران دیده می شود، از فلج ناقص نسبی اوریس کروی ناشی می شود که در نتیجه قرار گرفتن سطحی تزریق می باشد.

افزایش در اورژن لب را با مونوتراپی لب بالا نشان میدهد. الگوریتم درمان برنامه درمان در تمام درمان های بوتاکس، دوز و قرار گرفتن تزريق ، متغیرهای هر بیمار هستند. با درمان محافظه کارانه لب بالا و تزریق ۱ تا ۲ واحد در چهار محل مشخص شده در لبه قرمز شروع می کنیم .

تاثیر بوتاکس و تزریق ژل

 

اگر بیمار چروک های اطراف لب پایین نیز دارد برای تزريق ژل   ۱ تا ۲ واحد در مکان های مشخص شده به عنوان نقطه آغاز در لبه قرمز پایینی تزریق می کنیم، تقریبا ۱ سانتیمتر از میانه به سمت هر درز دهانی، ملاقات بعدی بیمار ۲ هفته بعد خواهد بود. اگر مقاومت زیادی در مقابل اقدام اولیه وجود داشت، یعنی چروک ها هنوز مشخص هستند، آنگاه تزریق های مکمل می تواند انجام شود. همچنین در جلسه بعد با اضافه کردن ۱ تا ۲ واحد اضافی تزریق در عضله کروی خارجی لب بالایی، درمان شدیدتری فراهم می کنیم و احتمالا دوز تزریق ها را در لبه قرمز با توجه به واکنش مربوط افزایش میدهیم .


متوجه شده ایم که مدت باقی ماندن نتایج، به اندازه پیشانی و خط اخم نیست. ممکن است این موضوع تا حدی مربوط به دوزهای محافظه کارانه استفاده شده باشد، چرا که داده های محدود نشان میدهند که رابطه وابسته به دوز، تا حدی در این موضوع دخالت دارد. یک عامل تاثیرگذار در مدت درمان، ممکن است استفاده مداوم از عضله کروی در عاملیت دهان باشد. در آزمایش ما، درمان ها هر ۲ تا ۳ ماه انجام می شوند تا نتایج بهینه را حفظ کنند.


نکات مهم در درمان چروک های دور لب با تزریق بوتاکس

 

از آنجا که هدف درمان این ناحیه، کاهش چروکها از طریق فلج ناقص عضله ای می باشد، بهتر است بیمار به صورت محافظه کارانه درمان شود. این مسئله در تقابل کامل با روشهای تزریقی است که در آن ریلکس کردن عضله کامل تر مورد نظر است، مانند ناحيه اخم ابرو، با حداقل دوز شروع می کنیم و درمان های متعاقب را باتوجه به نوع واکنش پی می گیریم. این مسئله می تواند به سادگی با دیدن بیمار در ۲ تا ۳ هفته بعد از اولین درمان ارزیابی شود تا نتیجه را بررسی کند و دوز را به میزان لازم تنظیم کند. به منظور اطمینان از قرینگی، باید پیش از  تزريق ژل  ، صورت بیمار را به دقت علامت گذاری کرد و دوز مورد نظر را اندازه گیری نمود. به علاوه، به منظور صاف کردن اوریس باشد،
چروک ها و حفظ عاملیت کارکردی ، عمق تزریق باید محدود به سطحی ترین لایه اوربیکیولاریس که زیر درمیس (غشا میانی پوست) قرار دارد. 

 

 

اثرات ناسازگار و عوارض تزریق بوتاکس در نواحی دور لب 

 

پس از درمان چروک های پری اورال به وسیله بوتاکس ، به ویژه در درمان لب بالایی، بعضی بیماران مشکلاتی را ذکر می کنند که با فش فش و تف کردن ، چروک شدگی، مزه مزه کردن، سوت زدن یا نواختن یک ساز بادی یا برنجی، بوسه، و تلفظ حروفی مانند پ و ب همراه است. یک بیمار، مشکل در استفاده از دهانش برای خوردن سوپ با قاشق را گزارش کرد. دریافته ایم که این بدکارکردن عضله تنگ کننده مربوط به دوز استفاده شده است و می تواند با تنظیم دوز، حتی تا کمتر از 1 واحد در درمان های بعد، برطرف شود. بیماران دارای لبهای نازک و تحلیل رفته ، یا کسانی که فاصله ستونی۔ تا بخش قرمز طولانی در لب دارند ممکن است تاکیدهای نامطلوب در ادای بعضی حروف داشته باشند که اگر درمان سخت باشد، آنرا به تزريق ژل  نسبت می دهند. ممکن است این بیماران برای درمان ترکیبی با افزایش لب مناسب تر باشند. در نهایت، عدم تقارن یک عارضه بالقوه است که میتواند با برنامه ریزی دقیق به خوبی اجتناب شود و در صورت لزوم می تواند در جلسات بعدی اصلاح شود.

 

تزریق ژل و بوتاکس برای لب

 


درمان ترکیبی لب با مواد پرکننده و تزریق ژل  یکی از رایج ترین کاربردهای بوتاکس در اقدامات ما، ترکیب آن با مواد پرکننده است. بسیاری از بیماران دارای خطوط محوری لب، از دست دادن حجم به دلیل بالا رفتن سن را نیز تجربه می کنند. به منظور دستیابی به میزان مطلوب بهبودی، این افراد نیاز به قراردادن حجم در ناحیه پری اورال دارند. این مسئله می تواند با تعدادی از مواد پرکننده انجام شود، اما بیشتر پرکننده های رایج بافت نرم که برای افزایش لب استفاده می شوند، کلاژن قابل تزریق هستند.

 

جایگزینی حجم لب می تواند با برجسته کردن لبه قرمز یا گسترش بخش صورتی لب به دست آید. فراتر از کشیدن این خطوط با افزایش حجم، خطوط محوری گسسته لبها میتوانند با قرار دادن پرکننده سطحی موردنظر قرار گیرند. بوتاکس می تواند به بهبود ظاهر لب ها با استفاده از ریلکس کردن عضله کروی بزرگ شونده کمک کند، چروک ها را نیز صاف میکند و امکان بزرگ شدن کاذب لب را ایجاد می کند. ترتیب این درمان ترکیبی، با توجه به ترجیح پزشک و تحمل بیمار، متفاوت است. برای مثال اگر کلاژن باید در لب ها تزریق شود، بهتر است درمان بوتاکس پس از آن انجام شود، چرا که لیدوکین در پرکننده، سبب راحتی بیمار خواهد بود. اما در موردی که باید پیش از درمان اسید هیالورنیک، مسدود شدن عصب صورت گیرد، ترتیب اقدامات اهمیت کمتری خواهد داشت. بهبود را در هنگامی که ماده پرکننده و بوتاکس به صورت ترکیبی استفاده میشوند نشان می دهد.

 


طويل کردن لب بیماران با تزریق بوتاکس

 

هنگامی که لب بالایی به دلیل انقباض عضله بالابر لبي ناسي الاكو به صورت غیر معمول واکنش نشان می دهد، بیماران «لبخند چسبنده» خواهند داشت. این مسئله منجر به قرار گرفتن غیر عادی پایه های کانین و دندان پیشین بالایی و چسبندگی کامل لب بالایی می شود. تزریق بوتاکس در LLSAN در این ناحیه، سبب فلج نسبی میشود و امکان طولانی شدن لب بالایی را میدهد تا لبخند، لثه را بیشتر نشان ندهد.

 

لبخند زیبا با تزریق بوتاکس

 


طرح درمان در اینجا نیز، با توجه به کارکردی بودن ناحیه مورد نظر، دقت کافی برای انجام درمان محافظه کارانه باید انجام شود. به این ترتیب ۱ واحد در شیار بینی و صورت در هر بخش بالابر تزریق می شود که عضله و محل تزریق بوتاکس  میتوانند با قرار دادن نوک انگشت روی روزنه گلابی شکل که پایین شیار بینی آروارهای قرار دارد، تعیین شوند. در مقابل تزریق های چندگانه بوتاکس اوربیکیولارس اوریس، تزريق LLSAN با دوزی مشخص دقيقا بالای پوشش استخوان قرار می گیرد. مراجعه ۲ تا ۳ هفته بعد توصیه می شود، تا دوز بعدی درمان نسبت به واکنش بالینی تعیین شود. دکتر مایکل کین، جراح پلاستیک با ۱۴ سال سابقه در درمان این ناحیه، تا ۵ واحد را در هر محل تزریق می کند. افزایش لب بالایی با پرکننده ها نیز ممکن است به پوشاندن خط لثه بالایی و پایه های دندان کمک کند.

 

لبخند مونالیزا با تزریق بوتاکس !!!

 

انجام این روش در داوطلبان مناسب باید با دقت کافی انجام شود. بیماران دارای لبخند «مونالیزا»، که در آن درزهای دهان به صورت طبیعی زیر لب پایینی می افتند، می توانند با تزریق بوتاکس در این محل، بزرگنمایی بیشتری داشته باشند و ظاهری غیر طبیعی برایشان ایجاد شود. از سوی دیگر بیمارانی که لثه بالایی و پایینیشان دیده می شود، ممکن است درمان پیوسته با پرکننده های لب را نیاز داشته باشند.


اثرات معکوس وعوارض تزریق نادرست بوتاکس 

 

خطرهای بالقوه همراه با درمان  لب بالایی ، شامل درمان بیش از حد است که سبب فروافتادگی لب بالایی میشود، طولانی شدن بیش از حد لب، پیش آمدگی لب پایین، و پتانسیل نتایج غیر متقارن نیز وجود دارد. طولانی شدن بیش از حد لب می تواند تا حدی باشد که بیمار بی دندان به نظر برسد.
چین های بینی و لب بیماران در بیمارانی که چینهای ملایم تا متوسط بینی لبی دارند، تک درمانی بوتاکس می تواند بسیار مفید باشد بیماران جوان و میان سال بین سنین ۳۰ تا ۵۰ سال، داوطلبان مناسبی هستند چرا که چین های برجسته بینی البی در آنها ماهیت عضله ای دارد. در مقابل، بیماران مسن تر، سستی بیشتر در پوست دارند و آفتاب زدگی پوست در آنها بیشتر دیده می شود، که سبب افتادن چربی شقیقه های و شیارهای مجزا در چین لبی بینی می شود. این مسئله با خشک شدن طبیعی لب، در لب بالایی که با افزایش سن پیش می آید برجسته می شود. این بیماران ممکن است نتایج بهتری از درمان های شدیدتر در چینهای مربوط به دست آورند. درمان هایی مانند پرکننده های بافت نرم یا کاشتها و لیفت های صورت میانی درمان چین های برجسته لبی بینی با بوتاکس ، موضوعی محافظه کارانه باقی مانده است. بعضی از پزشکان ترجیح میدهند عضله بالابر لبی را درمان کنند، در حالی که بعضی دیگر ترجیح میدهند عضله های استخوان گونه را درمان کنند. در تجربیات ما، مشخص شد که درمان  لب بالایی  با بوتاکس موثرتر از درمان بالایی ترین و میانی ترین بخش های چین های لبی بینی است، در حالی که تزریق عضله های استخوان گونه می تواند به صورت مؤثر چینها را صاف کند. باید دقت شود تزريق سبب به وجود آمدن لبخند بدشکل نشود. الگوریتم درمان لب بالایی برای چین های برجسته لبی بینی، پروتکل طرح شده در بالا را برای طولانی کردن لب دنبال می کند.


 تنها بیمارانی که لبخندهایی دارند که قابل پاسخگویی به طولانی شدن لب همراه با نتیجه به دست آمده است، باید با تزریق بوتاکس در درمان  لب بالایی به علاوه، انتخاب دقیق بیماران و انتظارات منطقی بیمار، دو عامل مهم می باشند. مانند درمان چینهای پری اورال، درمان چین های برجسته تر لبی و بینی با بوتاکس ممکن است بیشتر درمان الحاقی در نظر گرفته شود تا مونوتراپی، در این حالت، نتایج بهتری می تواند بدون ریسک بیشتر در کارکرد با دوز بالاتر بوتاکس به دست آید. همان طور که در تحقیق انجام شده به وسیله دی مایو مشخص شده است، عوامل پر کردن موقتی پوست، هنگامی که با بوتاکس انجام می شوند، ماندگاری بافت طولانی تر و منافع بهتر بالینی دارند. این مسئله ممکن است به دلیل ساکن بودن بیشتر بافت پس از آن و سوخت وساز آهسته تر باشد.


یک روش محافظه کارانه توصیه شده است و می تواند شامل تزریق ۱ تا ۲ واحد در هر طرف باشد. ارزیابی دوباره ۲ تا ۳ هفته بعد، و تنظیم دوز تا میزان کلی ۴ تا ۵ / ۷ واحد در هر طرف را توصیه می کنیم، تمام نقاطتزریق بوتاکس باید در عرض درز دهانی باشد تا از انتشار به بخش پائین آورنده لب پایینی جلوگیری شود، چراکه منجر به پیش آمدگی لب می شود

 

جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس


اشکال یابی تزریق بوتاکس

 

یک بار دیگر، بیماران باید به دقت بر اساس پیش بینی نتایج منطقی انتخاب شوند. هدف مونوتراپی یا تک درمانی، کشیدن تدریجی گوشه های دهان است. بسیاری از بیماران خطوط بسیار برجسته ای در این ناحیه دارند که بوتاکس باید به عنوان ضمیمه ای برای نرم کردن بخش های اضافی بافت به کار رود. مواد پر کننده معمولا در این ناحیه استفاده می شوند تا گوشه های تورفته دهان را پر کنند. هیالوراتانز و همکارانش کارهای خوبی برای این ناحیه انجام داده اند. اگر بیماران بخواهند بیشترین نتیجه درمانی را در گوشه های دهان به دست آورند، روش ترکیبی با پر کننده ها و بوتاکس می تواند کارساز باشد.
تاثیرات ناسازگار و عوارض همانطور که در تزریق بوتاکس در چروکهای دینامیک صورت میانی و پایینی بحث کردیم، کارکردی بودن زیاد این نواحی سبب می شود با احتیاط بیشتر کار کنیم. قرار دادن بیش از حد 

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb