با بوتاکس گردن ۲۰ سال جوانتر به نظر برسید !!!

با بوتاکس گردن ۲۰ سال جوانتر به نظر برسید !!!

با بوتاکس گردن ۲۰ سال جوانتر به نظر برسید !!!

 

چین و چروک های گردن

 

چین و چروک های گردن بخاطر اهمیت زیبایی شناختی اش ، به طور فزایندهای مورد توجه قرار گرفته است. پزشکان می توانند تعدادی گزینه جراحی و غیر جراحی را برای جوانسازی گردن پیشنهاد کنند. مرحله مهم در رفع چین و چروک های گردن گردن عبارت است: «از ارزیابی مناسب از فرایند آسیب شناسی  در هر فرد ». درکی کامل از اجزاء گوناگون چین و چروک های گردن ، پزشک را قادر می سازد تا درمان با ترکیبی از درمان های مناسب را انتخاب نماید.


بوتاکس جراحی زیبایی را متحول کرد. در بسیاری از موارد ، روشهای جراحی گسترده ای به دلیل استفاده از بوتاکس کلا کنار گذاشته شده و یا تکمیل شده اند. در قسمت نتیجه گیری این بخش، خواننده استفاده مناسب از بوتاکس ، در جوانسازی را درک خواهد کرد.


بیماری شناسی پاتوفیزیولوژی و چین و چروک های گردن ، شامل عوامل متعددی است که منتهی به ظاهری نامطلوب و ناخواسته می شود. خود پوست نیز تحت تغییرات استحاله کننده قرار می گیرد من جمله از دست دادن و اختلال کلاژن و الاستین. عوامل بیرونی عمدتا با قرار گرفتن در معرض تشعشع فرابنفش- منجر به استحاله شبکه بافت پیوندی در پوست می شود. قرار گرفتن در معرض پرتو فرابنفش همچنین تغییرات عروقی را ایجاد می کند که منجر به پویکیلودرما میشود. تغییرات زیان آور در شبکه برون سلولی، در ترکیب با اثربردار رو به پایین جاذبه، منجر به خم شدن هم پوست، و هم عضله زیر گردن می شود.


تغییرات در پلاتيسما، که به عنوان وضعیت هایپرتروفیک توصیف شده باشد، منجر به نوارهای پلاتیسمایی  میشود. این افزایش حجم بافت آشکار عضله، احتمالا یک یافته بالینی است و نه یک هایپروتروفی واقعی عضله. هایپروتروفی عضله از افزایش سطح مقطع میوفیبریل و توده عضله حاصله به وجود می آید.


مکانیزم هایی که هایپروتروفی عضله را ایجاد می کنند هنوز به طور کامل شناخته نشده اند، اما همچنان بررسی فعالانه ای بر روی آن در جریان است. نوشته حاضر فاقد مطالعات بافت شناسی مشروح است که نوارهای پلاتیسمایی را با پلاتیسمای نواری نشده مقایسه کنند. همچنان که این نوارهای قدامی پلاتيسما جدا می شوند، می توانند ظاهری سفت و محکم شده را به خود بگیرند.


تجمع و تغییر مکان چربی در زیر پوست و صفحات زیر پلاتیسمایی، منجر به چاقی موضعی می شود. با افزایش سن و پیری، بافت چربی تازه می تواند در منطقه زیر  چانه ای تجمع پیدا کند؛ همان طوری که می تواند در هر جای دیگر از بدن تجمع نماید. تغییر مکان چربی - که منجر به افزایش کاذب چربی زیر چانه ای می شود می تواند گسترش پیدا نماید. همچنان که پلاتيسما یکپارچگی خود را از دست می دهد و در خط میانی جدا  می شود، حائل عضلانی که چربی زیرپلاتيسمایی را نگاه می دارد درمانده شده و چربی پایین می آید و به صورت بالینی آشکار میشود یک طبقه بندی مفید برای چین و چروک های گردن در ادامه مطالعه خواهید کرد .

 

 

رفع چین و چروک های گردن با تزریق بوتاکس

 

 

روی هم رفته، چین و چروک های گردن می تواند یکی یا بیشتر از این خصوصیات را نشان دهد:

  1. دگرگونی عروقی یا رنگدانه ای
  2. نوارهای پلاتیسمایی
  3. شلی پوست و تجمع چربی

 

گزینه های درمان برای هر یک از این تغییرات وجود دارد.


لیزرها و درمان های مبتنی بر نور، در درمان پویکیلو درمای سیواته موفقیت آمیز هستند. لیپوساکشن می تواند چاقی مفرط زیرپوستی را درست کند. برش باز  می تواند صفحه چربی زیر پلاتيسمایی را بردارد. افتادگی پلاتيسما را می توان به صورت جراحی از طریق تکنیک های نظیر ترمیم قسمتی از بدن اداره کرد. این نوارهای پلاتیسمایی و خطوط افقی مانند گردنبندی هستند که بیش از همه با روش تزریق بوتاکس مورد درمان قرار می گیرند.

آغاز درمان چین و چروک های گردن با تزریق بوتاکس

 

همانطور که اشاره شد چین و چروک های گردن بخاطر اهمیت زیبایی شناختی اش ، به طور فزایندهای مورد توجه قرار گرفته است . ترجیح می دهیم ویزیت مشاوره ای را با یک پرسش گسترده با پاسخ باز آغاز کنیم، پرسشی نظیر: چه چیزی را در مورد گردنت می خواهی درست کنی؟ بسیاری از اوقات، بیماران از پزشک می پرسند: چه می شود که پزشک در جایگاه تحمیل کردن قضاوت زیبایی شناختی خود به بیمار قرار می گیرد؟ بیماران با تشویق شدن به بیان کردن انتظاراتشان نشان می دهند که اهداف سنجیده شده ای دارند. اغلب برای بیماران سودمند است که عکس هایی از خودشان را بیاورند که مربوط به دوران جوان تری آنها باشد. این کار می تواند به پزشک در درک اهداف بیمار کمک نماید. اگر بیمار انتظاراتی واقع گرایانه داشته باشد و پزشک احساس کند که این انتظارات را می توان با ایمنی قابل قبولی برآورده ساخت، آنگاه احتمال موفقیت و جوانسازی پوست  به حداکثر می رسد.


خوشبختانه تزریق بوتاکس بسیار ایمن بوده و موارد منع استعمال آن اندک است. تزریق بوتاکس ممکن است در بیمارانی با سابقه ضعف گردن یا اختلال بلع، کاری خارج از احتیاط باشد. به علاوه، بیمارانی با درد مزمن گردن را باید با احتیاط درمان کرد، زیرا ضعف عضلانی می تواند در این شرایط علت درد مزمن گردن باشد. پس از ارزیابی اهداف بیمار و بررسی سابقه پزشکی، یک بررسی متمرکز فیزیکی با بیمار در موقعیت رو به بالا اجرا می شود. عناصر کلیدی این بررسی عبارت هستند از: ارزیابی از نوارهای پلاتیسمایی عمودی، چین و چروک های افقی گردن ، شلی پوست، چربی زیر فکی، و فرم کلی آرواره پایینی. این بررسی باید بر روی بیمار در حالت غیر فعال اجرا شود، که در آن بخش قدامی گردن منقبض شده باشد. پزشک پس از اجرا کردن این بررسی، بیمار را در طبقه بندی مناسب نوع چین و چروک های گردن گردن مرتبط با سن قرار می دهد.


گزینش بیمار برای جوانسازی گردن با تزریق بوتاکس  و تشریفات درمان بیمارانی با طبقه بندی پیری گردن از نوع ۲ و ۳ برای جوانسازی گردن با تزریق بوتاکس  مناسب ترین هستند. به علاوه، بیمارانی که برای عمل جراحی کاندیدهای مناسبی نیستند، و بیمارانی که از قبل صورت و گردن را کشیده اند که دیگر برای مداخلات جراحی مطلوب نیستند، کاندیدهایی بالقوه برای جوانسازی گردن با تزریق بوتاکس  به شمار می روند.

 

پزشکان بالینی باتجربه توجه داشته اند که بیماران جوان تر، و نیز بیمارانی که صورتشان را کشیده اند صورت بخصوص مناسب هستند. پزشکان بالینی باید از غلظتی از بوتاکس BTX استفاده کنند که با آن بیشترین آشنایی را دارند. غلظت قابل ترجيح بوتاکس BTX   از محلول نمکی برای هر آمپول ۱۰۰ واحد است که غلظتی برابر با ۵۰ واحد Botox / mL را حاصل می نماید. تزریق با سوزن نیم اینچی متصل به سرنگ 1cc  انجام می گیرد (سرنگهای ۱ CC به طور تجاری با درجه بندی ۵۰ تایی برای هر سرنگ موجود هستند که دو زبندی دقیق در حد یک واحد از بوتاکس BTX بر هر درجه را ممکن می سازد .

 

 

از بیمار خواسته می شود تا با فشار دادن دندان ها بر روی هم و فشردن مفاصل جانبی دهانی، گردن قدامی خود را منقبض کند. این حرکت سبب می شود که نوارهای پلاتیسمایی، بزرگ تر از حد طبیعی شوند. پزشک با استفاده از دست غیر مسلح، با نگاه داشتن نوار بين شست و انگشت اشاره سوزن را به درون نوار پلاتيسمایی وارد می کند. پزشک تزربق کشنده بواسطه تجربه ای که دارد مقاومت عضله پلاتیما را شناسایی می کند. به محض آنکه این مقاومت محقق شد، عمق صحیح تزریق بوتاکس  مشخص می شود. تزریق ۳-۱۰ واحد در نوار پلاتیسمایی و با فواصل ۵ / ۱ - ۱۰ سانتیمتری از خط فک تا گردن تحتانی انجام می پذیرد.

مکان های معمول تزریق بوتاکس  را نشان می دهد که نوارهای نازک تر به ۱۵-۲۰ واحد از سم واکنش نشان می دهند، حال آنکه نوارهای ضخیم تر ممکن است تا ۳۰ واحد نیاز داشته باشند. در کل یک دوز ۵۰-۱۰۰ واحدی بوتاکس تزریق شده است. با وجودی که استفاده از دوزهای بالاتر بوتاکس در گردن گزارش شده اند، نگرانی از عوارض جانبی - نظير عضله گردن و ضعف استرنو کلیدوماستوئید و اختلال بلع - همچنان باقی است.

چین و چروک های افقی گردن که عموما با عنوان خطوط گردنبند بیان می شوند- نیز تحت تأثیر عصب برداری شیمیایی قرار می گیرند. تزریق ۱-۲ واحد در فواصل یک سانتیمتری در امتداد چین و چروک، خط را کاهش داده و یا از بین خواهد برد. برای این خط ها، تزریق بوتاکس درون پوستی است، این نگرانی وجود دارد که تزریق بوتاکس عمیق تر ممکن است سبب تضعیف سیستم عضلانی لازم برای بلع شود.

 

تزریق بوتاکس و رفع چین و چروک گردن

 

 

تجربه ما در تزریق بوتاکس  برای جوانسازی گردن محدود به استفاده در آزمایش های بالینی است. در تازه ترین آزمایشات، ۱۵ بیمار برای گروه درمانی بر حسب دوز مختلف (۲۵۰۰ واحد، ۵۰۰۰واحد و ۷۵۰۰واحد) به طور تصادفی انتخاب شدند. طراحی بر مبنای ۱۰۰ بود. تبدیل ۱ : ۱۰۰ برای هم ارزی دوز به Botox Cosmetic استوار بود. متوسط آغاز عمل فلج شدن عضله پلاتيسما و حصول نتیجه زیبایی مطلوب در ۸ / ۲ روز بود.


بیماران در گروه ۲۵۰۰ واحد، هیچ واکنش منفی ای را نشان ندادند، اما، گزارش شد که تنها دو بیمار، بهبود زیبایی داشته اند. از ۱۰ بیمار در گروههای دوز متوسط تا بالا، ۸ تن دچار خشکی متوسط تا شدید دهان به عنوان رنج آورترین اثر جانبی - شدند. همه آنها بهبود زیبایی قابل توجهی داشتند و حداقل یک امتیاز در مقیاس امتیاز نوار پلاتيسمایی عقب نشستند (امتیاز پایانی اولیه طرح مطالعاتی ). میانگین دوره اثر ۲٫۱۳ هفته بود و مستقیما با کل دوز تزریق بوتاکس شده متناسب بود.


به طور خلاصه، می توانیم نتیجه گیری کنیم که بوتاکس A نسبت به  بوتاکس B  بوتاکس زیبایی کارایی بالینی قابل مقایسه ای داشته است، شاید حتی عکس العمل سریع تری را نشان می دهد. اما، پروفایل واکنش های منفی افزایش یافته و مدت دوام کوتاه تر اثر آن احتمالا مانع از استفاده برای بیمارانی می شود که قبلا نسبت به آستروئید A غیر واکنش دهنده بوده اند.

 

منابع تجاری دیگر بوتاکس A   به طور ویژه برای جوانسازی گردن در یک محیط آزمایشی بالینی آزمایش نشده اند. اما، داده ها، حکایتی از تکنیک های اروپایی، در خصوص آغاز عمل و نبود بالقوه واکنش های منفی، به شباهت های نزدیک زیبایی  اشاره دارند.
الزامات بی حس کننده قابل چشم پوشی بوده و در بسیاری از موارد، هیچ نیازی به آن نیست. برای بیماران مضطرب یا به ویژه حساس، می توان بی حسی های موضعی را انجام داد و یا پیش تزریق را در بزرگترین چین خوردگی به مجرد انقباض آن اعمال کرد. در حدود شش تزریق ۳-۴ واحدی در هر تزریق در جلو جناغى فواصل ۲ سانتیمتری اجرا شده اند. خطوط افقی با تزریق بوتاکس  در یک الگوی V ، شکل درمان می شوند که نوک آن در منطقه پر استرنال قرار دارد. در کل هشت تزریق ۳-۴ واحدی در هر تزریق در فواصل ۲ سانتیمتری در سینه میانی تزریق شدند. گزارشی منفرد، از تزریق بوتاکس  برای کاهش قرمزی دیواره سینه قدامی و گردن را شرح داده است.

 

 

نتایج رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس 

 

نتایج درمان در ۵-۷ روز پس از تزریق ثبت شده اند. نتایج ممکن است تا ۱۴ روز بعد آغاز شوند، بنابراین، تزریق مجدد پیش از این درمان توصیه نمی شود. درد بیمارانی با طبقه بندی تغییرات استحالهای گردن II يا III، براساس قضاوت توسط بیماران و پزشکان، ۵ / ۹۸ % ایشان از نتایجی خوب تا عالی برخوردار بوده اند. برای بیمارانی که شدیدترین نوار شدگی را داشته باشند، احتمال کمتری وجود دارد که بهبودی گزارش شود. زیادی قابل توجه پوست می تواند منفعت کلی زیبایی را کاهش دهد. سطح و مقدار درمان قبلی آویختگی و شلی پوست و هیپروتروفی ، مهم ترین عوامل تعیین کننده موفقیت هستند.

 

عوارض  تزریق بوتاکس در ناحیه گردن


شامل واکنش های حاصل از خود تزریق ها است. تجمع غیر طبیعی مایع بین یاخته ای، سرخی، کبودی، درد عضله، و ناراحتی گردن شایع ترین رخدادها هستند. هیچ تغییر مهمی در رژیم مراقبت پوست بیمار لازم نیست. از بیماران خواسته می شود تا منطقه تزریق را برای ۲۴ ساعت نمالند و ماساژ ندهند. به علاوه، به  بیماران هشدار داده می شود تا پس از تزریق بوتاکس به مدت ۴ ساعت به پشت بخوابند. 

خوشبختانه عوارض نادر هستند. اختلال بلع مشاهده شده است. احساس می شود که اختلال بلع، به دلیل انتشار سم به عضلات بلع در زیر قرار گرفته، ایجاد می شود. در حالی که احساس می شود دوز لازم برای ایجاد اختلال بلع بالا باشد (به طور متوسط ۱۸۴ واحد)، اما گزارش شده که یک مریض پس از استفاده از ۶۰ واحد بوتاکس، به دلیل اختلال بلع شدید مجبور به تغذیه از راه بینی شده است. ضعف گردن نیز از این درمان ایجاد میشود. این امر عمومأ خود را به صورت دشواری خم کردن گردن نشان می دهد.

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb