رازهای زیبایی و سلامت |‌ قسمت دوم

رازهای زیبایی و سلامت  |‌ قسمت دوم

عنوان مقالات  |  رازهای زیبایی و سلامت |  مجموعه مقالاتی است که توسط پزشکان تغذیه اکسیر شهرک غرب برای شما دوستان عزیز گرد آوری شده است این مقالات از جدیدترین تحقیقات دانشگاه های معتبر دنیا استخراج شده اند  و به زبان فارسی ترجمه شده اند .

اگر زیاد عصبانی می شوید؛ چیپس نخورید!!!

اگر زیاد عصبانی می شوید ؛ سیب زمینی نخورید ممکن است خواندن این جمله یک ضربه روحی برای دوستداران زمینی باشد اما چیپس سیب زمینی متهم ردیف اول در میان غذاهای تحریک کننده و ایجاد عصبانیت است به گفته محققان این ویژگی چیپس سیب زمینی بخاطر سرخ شدن  کامل آن در روغن است و چربی های امگا ۶ موجود در روغن سرخ کردنی با ورود به بدن مانع عملکرد صحیح چربی های امگا ۳ می شود چربی های امگا ۳ متفاوت هستند که در تنظیم خلق و خو که بسیار تاثیر گذارند و باعث تحکیم رفتار می‌شود بنابر این ممانعت از عمل و اثر آنها بر بدن احتمال عصبانی شدن را افزایش خواهد داد و شکیبایی را در فرد کاهش خواهد داد .

 

راز های زیبایی و سلامت

علایم نشان دهنده بیماری بواسیر

 

علایم نشان دهنده بیماری بواسیر چیست ؟!  و چه تفاوت هایی با هم دارند ؟! علت ایجاد بواسیر چیست ؟! علایم نشان دهنده بیماری بواسیر ؛  به حالتی گفته می شود که در ناحیه مقعد توده ای به اندازه یک بند انگشت بیرون زده باشد که به شکل گرد و نرم و حتی ممکن است با خونریزی همراه باشد. البته برخی و هستند که به مشکل بواسیر مبتلا هستند اما مشکلشان با خونریزی همراه نیست با این حال اگر بیرون زدگی به داخل نرود آن زمان است که می‌توان گفت بواسیر در مرحله چهارم یعنی وخیم ترین حالت قرار دارد که به آن بواسیر یا هموروئید داخلی گفته می‌شود  که معمولا با درد همراه است و افراد وجود توده سفت و دردناک را احساس می‌کند که در این مواقع بواسیر دچار جرم پوست شده و به درون آن ایجاد شده است این مشکل گاهی اوقات بر اثر زور فشار مختلف ایجاد می‌شود و ادامه پیدا می کند برای همین اگر بیمار به موقع اقدامات لازم را انجام ندهد این توده بزرگ و بزرگتر خواهد شد به طور کلی بیماری های خوش خیم در روده هموروئید بر اثر زور فشار و یبوست های طولانی به وجود می ایند.

بواسیر درمان

ماساژ ریلکسی و ماساژ درمانی

 

ماساژ ریلکسی و ماساژ درمانی چه خصوصیاتی دارد ماساژ ریلکسی معمولاً به ماساژهای گفته می شود که سطح فشار دست روی سطح پوست است اما خیلی مواقع همه فشار کم باعث بهبود برخی بیماریها می شود پس با جدیت تمام نمی توانیم بگوییم که این تعریف درست است از دیدگاه دیگر ماساژ روی پوست معمولا با الزامات علمی و مرتبط با آناتومی و فیزیولوژی اجرا می‌شود و دخیل کردن همین دو مورد که پایه و اساس علم ماساژ هستند.

ماساژهای ریلکسی را برخی‌ها به اشتباه ماساژ با روغن می‌نامند در حالیکه روغن فقط یک تسهیل‌کننده حرکت دست روی پوست است و نه بیشتر .  چند دیدگاه های مبنی بر خواص روغن ها وجود دارد و منکر ان نیستیم اما کار اصلی را دست و اصول ماساژ انجام می دهد ماساژ درمانی معمولا با نظر پزشک اجرا می شود. و ماساژور فقط همکار است ماساژ یک علم فرار است و به یک کتاب و دو کتاب خلاصه نمی شود چه برسه به یک کلاس ۲ الی ۳ روزه یا ۳۰ روزه ماساژ های درمانی!!

در سطحی فراتر از پوست عضله مفاصل و غیر کار می کند و تکنیک های مورد استفاده در آن به مشکل بیمار بستگی دارد غالباً ماساژ های درمانی در چندین جلسه ۲۰ تا ۴۰ دقیقه برنامه ریزی می شود ماساژ های درمانی می توانند از روی لباس یا بدون لباس اجرا شود ماساژ او به این دلیل که مستقیم روی بدن اثر می گذارد در صورت فشار بیش از حد و تکنیک غلط می تواند ماساژ گیرنده را با عوارض جبران ناپذیر مواجه کند.

ماساژ

فواید مصرف  امگا ۳ چیست ؟!

 

 امگا ۳ چیست ؟! گوشت ماهی دارای ویتامین های آ ؛ ب ؛ کلسیم ؛ فسفر و دارای مقدار کمی آهن و مس می باشد ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کند دارای مقدار زیادی ید می باشد چربی های ماهی مفید است. اما چربی گوشت قرمز مضر زیرا چربی های گوشت قرمز از نوع چربی های اشباع می باشد اما چربی ماهی از دو نوع اسید چرب غیر اشباع امگا ۳ به نام‌های E , P , A , DHA است

فواید  مصرف امگا ۳ پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی  کاهش کلسترول و تری گلیسیرید های خون کاهش ؛ کاهش فشارخون تثبیت انسولین و قند خون تعدیل وزن و تناسب اندام افزایش سطح هورمون رشد و افزایش رشد عضلات و  سلامت پوست است .

مصرف امگا ۳ پوست را لطیف و نرم می کند مصرف امگا ۳ موجب درمان پوکی استخوان میشود و  جذب کلسیم را افزایش داده و رسوب کلسیم را در استخوان ها تسهیل می کند درمان افسردگی افرادی که امگا ۳ به اندازه کافی دریافت نمی کنند بیشتر مستعد افسردگی می باشند. علائم آسم را تخفیف داده و امگا ۶ آن را تشدید می‌کند کاهش دردهای قاعدگی کاهش التهاب در سرتاسر بدن جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی افزایش تمرکز و قوه ادراک و بهبود حافظه پیشگیری و یا درمان آلزایمر اختلال کم توجهی بیش فعالی تکامل مغز و رشد سلول های عصبی حفظ سلامتی چشم ها درمان خشکی چشم همگی با مصرف امگا ۳ ممکن میشود 

مصرف امگا ۳09120438945
exir_shahrak_gharb