99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید!! | قسمت اول

99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید!! | قسمت اول

مقاله  ""99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید "" از جمله مقالات تخصصی پزشکان تغذیه اکسیر شهرک غرب است ؛‌ که در ۳ قسمت متوالی تقدیم حضور شما کاربران عزیز و همیشگی کلینیک  زیبایی و تناسب اندام اکسیر شهرک غرب تقدیم میگردد . 

 

گام اول : شروع با یک رژیم غذایی

قبل از شروع هر رژیم غذایی نیاز است اطمینان حاصل کنید که کاملا در این خصوص متعهد هستید. به عبارت دیگر، نیاز دارید برنامه ای داشته باشید و تصمیم بگیرید تا آن را دنبال کنید تا به اهداف مربوط به تناسب اندام خود برسید. علاوه بر آن، باید انگیزه مناسبی نیز برای ادامه راه داشته باشید.

گام دوم : بهانه ها را حذف کنید

 

امروزه افراد زیادی قادر نیستند رژیم غذایی خود را آغاز کنند؛ زیرا فکر می کنند که خیلی اضافه وزن ندارند یا اینکه این عمل را به زمان دیگری محول می کنند. برای اینکه بهانه های خود را حذف کنید باید با مشکلتان روبه رو شوید و این حقیقت را که رژیم گرفتن یکی از راه حل های مربوطه است، بپذیرید. این را به خاطر داشته باشید که بهانه ها ممکن است حتی وقتی به تازگی رژیم گرفتن خود را آغاز کرده اید، پدیدار شوند، بنابراین نیاز دارید تا برای آن بهانه ها آمادگی لازم را داشته باشید.

گام سوم :  تا جایی که می توانید به جمع آوری اطلاعات بپردازید

اگر کاملا تصمیم خود را گرفته اید که رژیم غذایی راهی برای وزن کم کردن و تناسب اندام  است، پس باید تا جایی که می توانید اطلاعات جمع آوری کنید. همچنین می توانید بیشتر با حقایق تغذیهای مربوط به اقلام غذایی مختلف آشنا شوید.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام چهارم :  دلایل بیشتری برای رژیم گرفتن پیدا کنید

 

افراد مختلف دلایل مختلفی برای رژیم گرفتن دارند. برخی از افراد نیاز دارند برای بهبود شرایط سلامت خود این کار را انجام دهند در صورتی که دیگران می خواهنددر لباس های سایز کوچک خود زیبا به نظر رسند و تناسب اندام داشته باشند . دلایل شما هر چه باشد باید همیشه آنها را برای خودتان یادآور شوید تا انگیزه بیشتری برای رژیم گرفتن در خودتان ایجاد کنید.

گام پنجم :  از لحاظ عاطفی درگیر شوید

ایجاد جرقه در عواطفتان برای دنبال کردن رژیم غذایی راه خوبی برای شروع است. دلیل این موضوع این است که می تواند به رژیم غذایی شما هدف و معنای بیشتری ببخشد. علاوه بر آن، این موضوع می توانند اشتیاق و علاقه بیشتری نیز برای وزن کم کردن در شما ایجاد کند. بنابراین، باید به طور مداوم در آینه به خودتان نگاه کنید و خودتان را با تصاویر مربوط به سالهای گذشته خود مقایسه کنید. با انجام این کار می توانید برای رسیدن به اهدافتان از طریق رژیم غذایی خود و تناسب اندام  انگیزه بیشتری پیدا کنید.

 

گام ششم :   رژیم گرفتن را به عنوان کاری سخت در نظر نگیرید

 

وقتی می خواهید برنامه رژیمی خود را آغاز کنید، چیزی که می تواند شما را از انجام این کار باز دارد، افکارتان در خصوص میزان دشواری این کار خواهد بود. بنابراین، باید این کار را به عنوان امری آسان در نظر گیرید. خودتان را به چالش بکشید و یک گام به جلو بردارید. این کار را عجولانه انجام ندهید، تا قادر باشید برای مدت زمان کافی این رژیم را حفظ کنید و در نهایت نتایج مد نظر خود را ببینید و  به تناسب اندام  برسید .

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام هفتم :  انتخاب برنامه مربوط به رژیم غذایی خود

برنامه های زیادی در خصوص رژیم غذایی وجود دارد که امروزه در دسترس همه قرار دارند. در هر حال، انتخاب مناسب یکی از کلیدهای رسیدن به موفقیت در این زمینه است. برای انتخاب بهترین رژیم، باید از رژیم هایی که خیلی محدود کننده هستند، اجتناب کنید. علاوه بر آن، باید برنامه ای را نیز انتخاب کنید که افراد از آن رضایت داشته اند.

گام هشتم :  اظهار نظر مثبت

اگر در دنبال کردن یک رژیم یا آغاز رژیمی با مشکل مواجه هستید، در حقیقت می توانید از اظهار نظر مثبت برای آن بهره برد. اظهارات مثبت یعنی اینکه با سخنان مثبت در مورد آنچه می خواهید به دست آورید، ذهن ناخودآگاه خودتان را تغذیه کنید. با انجام این کار می توانید ذهنیت مناسبی در خصوص آغاز رژیم خود یا حفظ آن پیدا کنید.

گام نهم :  حمایت مورد نیاز خود را دریافت کنید


نیازی نیست در هنگام رژیم گرفتن و رسیدن به تناسب اندام    تنها باشید. هر چند اعضای دیگر خانواده تان ممکن است رژیمی را دنبال نکنند اما می توانند در حقیقت شما را در این خصوص
حمایت کنند تا قادر شوید به اهدافتان برسید. برای رسیدن به این مهم، باید به آنها در مورد رژیم خود بگویید. با انجام این کار، می توانند در شروع رژیم غذایی به شما یاری رسانند. علاوه بر آن، همچنین می توانند به طور مداوم به شما یادآور شوند که چه غذایی بخورید.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام نهم : رژیم گرفتن را برای خودتان آسان تر کنید

برخی از افراد ممکن است چند روز اول رژیم را سخت بدانند. بنابراین، باید به دنبال راه حلی باشید تا این رژیم را برای خودتان آسان تر کنید. یکی از چیزهایی که می توانید در این باره انجام دهید این است که مطمئن شوید تنها غذاهای سالمی که می توانید بخورید در یخچالتان یافت می شود. علاوه بر آن، باید همچنین با غذاهای سالم تری آغاز کنید که در حقیقت دوست دارید.

 

گام یازدهم :‌ تنها در صورتی غذا بخورید که واقعا گرسنه بودید

برخی از اوقات افراد در حالی که گرسنه نیستند نیز غذا می خورند. دلایل زیادی می تواند برای این قضیه وجود داشته باشد که می تواند شامل استرس، عواطف، عادت و مواردی از این قبیل شود. بنابراین، باید بیشتر آگاه باشید که آیا اصرارتان برای خوردن مربوط است به شکمتان یا چیزی دیگر. اگر مطمئن نیستید، به جای آن یک لیوان آب بنوشید یا اگر واقعا مجبور بودید، پس بهتر است یک میان وعده سالم بخورید.

 

گام دوازدهم :‌ غذاهای سرشار از MSG

 

امروزه اقلام غذایی زیادی وجود دارد که سرشار از MSG است. اکثر غذاهایی که شامل این ماده اند، غذاهایی هستند که فرآوری بسیاری روی آنها صورت می گیرد. علاوه بر این حقیقت، چنین ماده ای می تواند به بدنتان آسیب رساند، همچنین می تواند چربی زیادی را نیز به بدنتان وارد کند. بنابراین، باید تا جایی که می توانید از خوردن اقلام غذایی که حاوی MSG هستند، اجتناب کنید.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام سیزدهم :‌ به اندازه کافی استراحت کنید

 

وقتی به اندازه کافی استراحت کنید، بدنتان به خوبی قادر خواهد بود تا کار خود را در خصوص بازسازی بافتهای آسیب دیده و مواردی از این قبیل انجام دهد.  در هر حال، اگر بر عکس عمل کنید، این کار می تواند باعث شود تا وزن بیشتری پیدا کنید زیرا نبودن استراحت می تواند سوخت و سازتان را کاهش دهد. علاوه بر آن، این موضوع همچنین می تواند اشتهای شما را در حالتی که بدنتان سعی دارد کمبود خواب را جبران کند، افزایش دهد.

 

گام چهاردهم :  بر فیبر متمرکز شوید

در خصوص انتخاب برنامه رژیمی خود باید غذاهایی را بخورید که سرشار از فیبر هستند. فیبر می تواند در دفع سموم بدنتان یاری رسان باشد، این موضوع تمرکز اصلی کتاب عامل چربی سوز من است. از آن گذشته، فيبر همچنین می تواند به طور طبیعی با طولانی تر ساختن فرآیند هضم اشتهایتان را فرو نشاند. به علاوه، فيبر همچنین می تواند سطح کلسترول خونتان را پایین آورد.

 

گام پانزدهم :  یک برنامه شخصی تر پیدا کنید.

 

اگر می خواهید برنامه رژیمی خاصی را برای وزن کم کردن دنبال کنید، بهتر است برنامه ای را دنبال کنید که تنها برای شما ایجاد شده باشد. متخصصین زیادی در این زمینه وجود دارند که تمایل زیادی دارند در این کاهش وزن به شما کمک کنند. این متخصصین را پیدا کنید و از آنها بخواهید موقعیت کنونی شما را ارزیابی کنند تا در نهایت به یک برنامه رژیمی دست یابند که به طور ویژه تنها برای شما ساخته شده باشد.

 

گام شانزدهم :‌ بیشتر نسبت به کالری ها هشیار باشید.

 

در خصوص کاهش وزن نیاز است کالری کمتری به بدنتان وارد کنید و کالری بیشتری بسوزانید. یکی از چیزهایی که می توانید هنگام خرید از مغازه خواروبار فروشی مد نظر داشته باشید این است که مقدار کالری اقلام غذایی را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر آن، همچنین می توانید تحقیقاتی در این زمینه انجام دهید که به طور روزانه چقدر کالری می توانید بسوزانید.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام هفدهم :  از نوشیدنی های گازدار اجتناب کنید.

نوشیدنی های گازدار سرشار از کالری هستند که می تواند به افزایش سریع تر وزن منجر شود. هر چند نوشیدنی های گازدار رژیمی نیز موجود هستند اما آنها در حقیقت هنوز کالری و مواد شیمیایی دارند که برای سلامتتان مناسب نیستند. بنابراین، بهتر است به راحتی از این نوشیدنی ها اجتناب کنید. بیشتر بر نوشیدن آب تازه یا آب میوه های طبیعی متمرکز شوید.

گام هجدهم :‌ برای زنده ماندن غذا بخورید، نه بالعکس.

 غذاخوردن باید برای زنده ماندن صورت گیرد. به عبارت دیگر، باید غذاخوردن را به عنوان چیزی در نظر بگیرید که به آن نیاز دارید، تا مقدار مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز برای خود را تأمین کنید، زیرا این کار باعث می شود هیچ گاه اضافه وزن پیدا نکنید.

 

گام نوزدهم :  از زنجیره های غذای آماده اجتناب کنید.

 هر زمان به سر کار می روید ممکن است خودتان را به طور مرتب در حال استفاده از زنجیره غذاهای آماده ببینید؛ زیرا برای اینکه به منظور صرف غذا به خانه بروید، زمان کافی ندارید. اگر نوع غذاهایی را که در این موارد سرو می شوند بررسی کنید، در بیشتر موارد، این غذاها سرشار از چربی و روغن هستند. از آن گذشته، آنها همچنین به اندازه زیادی فرآوری می شوند. بنابراین، زمان آن رسیده تا برای خودتان غذا درست کنید و آن را با خودتان به اداره بیاورید.

 

گام بیستم :  غذاهایی بخورید که کم کالری هستند و دیر هضم می شوند.

 

غذاهایی همچون سیب، کرفس و میوه ها و سبزیجات دیگر معمولا مقدار کالری کمی دارند. علاوه بر آن، این موارد همچنین دیر هضم می شوند. به همین دلیل، در حقیقت می توانید بدنتان را با مقدار کمتری از کالری ها تغذیه کنید. از آن گذشته، بدن شما همچنین نیاز دارد کالری بیشتری بسوزاند تا آنها را هضم کند. بنابراین، انواع بیشتری از این غذاها را بخورید تا وزن خود را از دست دهید.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام بیست و یک : آرام تر غذا بخورید.

 

وقتی تند غذا می خورید، تمایل به این سمت است که قادر باشید مقدار بیشتری را نسبت به نیاز واقعی خود مصرف کنید. بنابراین، بهتر است آهسته تر غذا بخورید. زمانی که این کار را انجام می دهید، در حقیقت احساس سیری می کنید، در صورتی که هنوز بشقاب پر از غذایتان را نخورده اید. دلیلش این است که معمولا مقدار زمان خاصی برای معده شما نیاز است تا سیگنالی را به مغزتان بفرستد که مقدار کافی غذا مصرف کرده است. انواع بیشتری از این غذاها را بخورید تا وزن خود را از دست دهید و به  تناسب اندام   برسید .

گام بیست و دو : اگر صبحانه می خورید، این را بخورید:


اکثر افراد برای صبحانه چه چیزی می خورند؟ شکر، شکر و شکر بیشترا تنها نگاهی به غلات شیرین موجود بیندازید. پیراشکی ها، شیرینی های آردی و نان شیرینی ها. همگی کالری زیادی دارند. این خوراکی ها باعث می شود انسولین شما پایین آید و در نیمه صبح از حال بروید. اگر صبحانه می خورید، مطمئن شوید صبحانه تان شامل پروتئین و چربی های سالم همچون تخم مرغ و ژامبون است.

گام بیست و سه : به همراه غذای خود مقدار زیادی آب یا نوشیدنی های دیگر را مصرف نکنید.


نوشیدن به همراه غذا می تواند در حقیقت باعث شود احساس نفخ کنید. وقتی به این کار عادت کردید، ممکن است اجازه دهید شکمتان با آن تنظیم شود که می تواند به زیاد غذا خوردن منجر شود. بنابراین، بهتر است مقدار مصرف مایعات را در هنگام غذاخوردن به حداقل رسانید. نوشیدن یک لیوان آب باید تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پس از صرف غذا انجام شود.

لاغری موضعی و تناسب اندام

گام بیست و چهارم : غذایتان را به خوبی بجوید.

هر زمان غذا می خورید، بهتر است غذایتان را با دقت بجوید. این موضوع می تواند نسبت به هضم و جذب مناسب مواد مغذی در بدنتان اطمینان ایجاد کند. علاوه بر آن، این موضوع همچنین باعث می شود آهسته تر از قبل غذا بخورید که چیز خوبی است. غذای خود را تا جایی که می توانید بجوید تا خیلی زود به اهدافتان دست یابید و  به  تناسب اندام   برسید .

گام بیست و پنجم : غذا خوردن قبل از خواب.

اگر عادت کرده اید که قبل از خواب غذا بخورید، باید مطمئن شوید این کار را سه ساعت قبل از خواب انجام می دهید. به این دلیل که وقتی می خوابید بدنتان در حقیقت سرعت سوخت و ساز آهسته تری دارد. به عبارت دیگر، اگر مقدار زیادی غذا را درست قبل از خوابیدن مصرف کنید، بدنتان قادر خواهد بود مقدار زیادی از مواد غذایی اضافی را روی هم انباشته کند و آن را به چربی های ذخیره شده تبدیل نماید.

لاغری موضعی و تناسب اندام
گام بیست و ششم : قفسه های خود را از غذاهای ناسالم پاک کنید.

وقتی چیپس یا غذاهای ناسالم دیگر را که دوست دارید می بینید، وسوسه می شوید که آنها را بخورید. بنابراین، بهتر است هرگز آنها را نبینید. در هر حال زمان آن رسیده تا قفسه های خود را از این اقلام غذایی ناسالم پاک سازید. علاوه بر آن، باید این مواد غذایی را با غذاهایی جایگزین کنید .

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb