99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید!! | قسمت دوم

مقاله  ""99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید "" از جمله مقالات تخصصی پزشکان تغذیه اکسیر شهرک غرب است ؛‌ که در ۳ قسمت متوالی تقدیم حضور شما کاربران عزیز و همیشگی کلینیک  زیبایی و تناسب اندام اکسیر شهرک غرب تقدیم میگردد . 

 

گام بیست و هفت :  مصرف نوشیدنی های پروتئینی

 

اگر دوست دارید نوشیدنی های پروتئینی مصرف کنید تا مقدار مناسبی پروتئین برای بدنتان فراهم آورید، باید به دقت آن را انتخاب کنید. نوشیدنی هایی را انتخاب کنید که به جای پروتئین سبوس یا چاشنی پروتئین آب پنیر داشته باشد. زیرا پروتئینهای آب پنیر راحت تر توسط بدن شما جذب می شوند. گذشته از آن، این نوع پروتئین منبع پروتئینی سالم تری است.

گام بیست و هشت :  غذاهای تند بیشتر مصرف کنید.

دلیل خوبی وجود دارد که چرا یک نفر وقتی غذاهای تند می خورد شروع به تعرق می کند. غذاهای تند در حقیقت می تواند سوخت و ساز شما را بالا برد. به عبارت دیگر، غذای تند می توانند به بدن شما کمک کند تا چربی و کالری بیشتری را برای کاهش وزن بسوزانید. بنابراین، اگر فلفل بیشتری به برخی از غذاهای خود بیفزایید بهتر است، این گونه می توانید غذای خود را خوش طعم تر سازید و همچنین وزن بیشتری را از دست دهید.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام بیست و نه :  خوردن میوه ها و سبزیجات.

 

خوردن میوه ها و سبزیجات یکی از بهترین چیزها برای وزن کم کردن است زیرا میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین آنزیم ها هستند. در هر حال، بهتر است آنها را به شکل خام مصرف کنید زیرا فر آوری کردن یا پختن آنها باعث از بین رفتن مواد مغذی و آنزیم های ضروری موجود در آنها می شود.

گام سی ام :   غذاهای سبک سالم تری را خریداری کنید.

 

ممکن است زمانی وجود داشته باشد که بخواهید چیزی بجوید به خصوص وقتی کاری را انجام نمی دهید. برای اطمینان از اینکه این خوراکی باعث افزایش وزنتان نمی شود باید غذاهای سبک سالم تری همچون ماست، مغزها، میوهها و مواردی از این دست را خریداری کنید. با انجام این کار، مطمئن می شوید که بدنتان را با کالری های غیرلازم پر نمی کنید.

 

گام سی و یک :  به سمت مواد غذایی ارگانیک بروید.

 

هر چند میوه ها و سبزیجات اقلام غذایی هستند که می خواهید در رژیم غذایی تان بگنجانید اما هنوز باید در خرید آنها هشیار باشید. به این دلیل که برخی از کشاورزان ممکن است مقدار زیادی از مواد شیمیایی همچون کودهای شیمیایی و حشره کش ها را در هنگام پرورش آنها به کار برند. برای اجتناب از تجربه اثرات جانبی متی آن همیشه میوه ها و سبزیجاتی را خریداری کنید که به طور ارگانیک پرورش یافته اند.

 

گام سی و دو :  از کربوهیدارت های ساده اجتناب کنید.

 

غذاهایی که دارای کربوهیدارتهای ساده هستند مواد گلیسمیک بالا دارند. بنابراین بهتر است از اقلام غذایی استفاده کنیم که کربوهیدارت پیچیده دارند. با انجام این کار، مطمئن می شوید که بدنتان قادر است سطوح کلسترول خونی سالم تری را حفظ کند. علاوه بر آن، غذاهایی که منابع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده هستند همچنین سخت تر فرآوری می شوند که می تواند باعث شود کالری و چربی بیشتری سوزانده شود. 

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام سی وسه :  بر روی میز غذاخوری تان غذا بخورید.

 

وقتی در جای دیگری از خانه خود غذا می خورید ممکن است تمایل پیدا کنید بیشتر از آنچه باید غذا بخورید؛ زیرا بازی با کامپیوتر یا تماشای تلویزیون ممکن است ذهن شما را از پذیرش سیگنال های معده تان که پر شده است، دور سازد. بنابراین، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، باید روی میز غذاخوری تان غذا بخورید.

 

گام سی و چهارم :  قبل از رفتن به مغازه خواروبارفروشی غذا بخورید.

 

وقتی برای خرید به مغازه خواروبارفروشی می روید، بهتر است قبل از رفتن به آنجا غذا بخورید. دلیلش این است که وقتی داخل مغازه خواروبارفروشی هستید و احساس گرسنگی می کنید ممکن است اقلام غذایی را بیش از نیازتان بخرید. در حقیقت، این کار حتی می تواند شما را وادار کند تا غذاهای ناسالم را نیز بخرید. بنابراین، بهتر است قبل از رفتن به مغازه یک غذای ساده میل کنید. با این روش می توانید اقلامی را که می خواستید خریداری کنید.

 

گام سی و پنج :  غذا خوردن در رستوران ها را به حداقل برسانید.

 

وقتی در حال رژیم هستید، غذاخوردن در رستوران می تواند در حقیقت شما را از مسیرتان منحرف سازد زیرا بیشتر غذاهایی که در رستوران ها سرو می شوند با مقدار زیادی روغن پخته می شوند. علاوه بر آن، برخی از رستورانها ممکن است غذاهایی را سرو کنند که به مقدار زیادی فرآوری شده اند. بنابراین، بهتر است محدودیتی برای خودتان در خصوص رفتن به رستوران قائل شوید. به جای اینکه دو تا سه بار در هفته به رستوران روید، این دفعات را به یکبار در هفته ای یا یکبار در هر دو هفته کاهش دهید.

 

گام سی و شش:  از چیزهایی که می تواند شما را به غذاخوردن وا دارد آگاه باشید.

عوامل خاصی وجود دارد که می تواند شما را به خوردن غذا بیش از آنچه نیاز است وا دارد. برخی از این عوامل ممکن است شامل روابط بد، استرس، مشاجرات کاری و بسیاری از نمونه های دیگر شود. بنابراین، بهتر است بیشتر نسبت به این موارد آگاه باشید. با این کار قادر خواهید بود تا با اجتناب از چنین چیزهایی میزان گرسنگی خود را کنترل کنید. عوامل خاصی وجود دارد که می تواند شما را به خوردن غذا بیش از آنچه نیاز است وا دارد. برخی از این عوامل ممکن است شامل روابط بد، استرس، مشاجرات کاری و بسیاری از نمونه های دیگر شود. بنابراین، بهتر است بیشتر نسبت به این موارد آگاه باشید. با این کار قادر خواهید بود تا با اجتناب از چنین چیزهایی میزان گرسنگی خود را کنترل کنید.

 

گام سی و هفت:  کسب رکورد مناسب

 

در دنبال کردن یک رژیم غذایی ، در بسیاری از موارد، این کار را برای وزن کم کردن انجام می دهید. وقتی این مورد پیش می آید، بهتر است از مقدار وزنی که هر هفته قادر به از دست دادن آن هستید، رکوردی ثبت کنید. با انجام این کار، متوجه می شوید آیا نیاز است تطبيقات خاصی را انجام دهید یا خیر. علاوه بر آن، با این کار همچنین مطمئن می شوید که در حفظ رژیم خود به اندازه کافی انگیزه دارید.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام سی و هشت : کنترل سهم خود

 

برای اطمینان از اینکه رژیم خود را دنبال می کنید، یکی از چیزهایی که نیاز است انجام دهید این است که مقدار مصرفی غذای خود را کنترل کنید. برای رسیدن به این مهم، کاری که می توانید انجام دهید این است که هنگام غذاخوردن از بشقاب کوچک تری استفاده کنید. انجام این کار این اطمینان را در شما به وجود می آورد که می توانید مقدار مصرفی غذای خود را محدود کنید، زیرا در آن بشقاب کوچک تر نمی توانید بیشتر از چیزی که در آنجا می گیرد، غذا بریزید.

 

گام سی و نه :  چه چیز در هر وعده جای دهیم.

برای اطمینان از اینکه بدنتان ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیازش را در هر وعده دریافت می کند، باید عادت کنید تا میوه ها و سبزیجات را در هر وعده خود بگنجانید. این کار باعث می شود اطمینان حاصل کنید که بدنتان نه تنها ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت می کند بلکه همچنین فیبر نیز دریافت می نماید. وقتی این کار را انجام می دهید، به دلیل مقدار بالای فیبر موجود در هر وعده غذایی، می تواند به طور موثری اشتهایتان را تا مقدار معینی کاهش دهد.

 

گام چهل ام:   از غذای خود لذت ببرید.

 

لذت از غذا لزوما به این معنا نیست که آن را تا جایی که می توانید تند بخورید. این لذت یعنی اینکه باید آن را بیشتر مزه کنید. سعی کنید از ظاهر، بو، مزه و بافت آن لذت برید. وقتی این کار را انجام می دهید، تجربه خوشایندتری در غذاخوردن خواهید داشت. علاوه بر آن، این کار می تواند باعث شود تا غذایتان را با آرامش بیشتری نیز بخورید . این امر خود برای کاهش وزن چیز خوبی است. کتاب عامل چربی سوز دستورالعمل های خارق العاده ای برای کمک به شما به منظور لذت از غذایتان ارائه می دهد.

گام چهل  و یک :‌ اشتیاق خود را به شکلات ها کاهش دهید.

 

بسیاری از افراد، به خصوص زنان عاشق شکلات ها هستند. در هر حال، اگر می خواهید به اهداف تناسبی خودتان دست یابید، پس باید اشتیاق خود را در خصوص شکلات ها کاهش دهید. همیشه به خاطر داشته باشید که شکلات ها سرشار از چربی و کالری هستند که می تواند باعث اضافه وزن شما شوند. بنابراین، نباید آنها را در لیست خریدتان بگنجانید.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام چهل  و دو :‌  BMI شاخص جرم بدن خود را نادیده بگیرید.

با نرخ متابولیک بنیانی خودتان بیشتر آشنا شوید. این شاخص بهتری از سلامت و کاهش وزن است. شاخص جرم بدن یا BMI تنها برای نسبت وزن به نسبت قد مناسب است و جرم عضلانی را مد نظر قرار نمی دهد.

 

گام چهل  و سه :‌  هر از چند گاهی به خودتان جایزه بدهید.

 

هر زمان توانستید به اهداف کوتاه مدت خود همچون کاهش دو تا پنج کیلوگرم در یک یا دو هفته از طریق رژیم دست یابید، باید راهی برای جایزه دادن به خودتان بیابید. یک نمونه این است که پیراهن با شلواری با سایز کوچکتر برای خودتان بخرید. با انجام این کار، انگیزه بیشتری برای ادامه راه پیدا خواهید کرد.

 

گام چهل  و چهار :‌  یک دفتر ثبت وقایع بخرید.

 

از یک دفتر ثبت وقایع یا یک دفترچه ساده برای ثبت غذاهایی که در روز خورده اید، استفاده کنید. علاوه بر آن، این دفتر همچنین باید شامل غذاهایی باشد که می خواهید در روزهای آتی بخورید. با انجام این کار، می توانید از خوردن ناآگاهانه اجتناب کرده و رژیم غذایی سالم تری را انتخاب کنید.

 

گام چهل  و پنج :‌  کنترل تلویزیون خود را پنهان کنید.

 

وقتی رژیم می گیرید، بهتر است کارهای دیگری را نیز برای کمک به رسیدن به اهدافتان دنبال کنید. یکی از این موارد این است که فعالیت های فیزیکی روزانه خود را افزایش دهید مثلا کنترل از راه دور تلویزیون خود را پنهان کنید. با انجام این کار مجبور می شوید برای عوض کردن کانال تلویزیون از جای خود برخیزید.

 

گام چهل  و شش :‌  هنگام سوار شدن به اتوبوس کالری بیشتری بسوزانید.

 

وقتی سوار اتوبوس می شوید می توانید کارهای به خصوصی را برای سوختن کالری بیشتر انجام دهید. یکی از این کارها این است که جدول را حل کنید یا در هر نوع بازی ذهنی دیگر درگیر شوید. این کار کمک می کند تا ذهنتان را تقویت کرده همچنین با سوزاندن کالری بیشتر شما را به اهدافتان نزدیک تر می کند.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام چهل  و هفت :‌   ظروف آشپزخانه و غذاخوری کوچک تری بخرید.

 

اگر یکی از مشکلاتتان در رسیدن به اهداف کاهش وزن تان این است که مقدار مصرفی غذایتان را کنترل کنید، پس زمان آن رسیده تا ظروف آشپزخانه و غذاخوری کوچکتری بخرید. وقتی چنین چیزهایی را داشته باشید، غذای کمتری می ریزید. علاوه بر آن، این کار همچنین کمک می کند تا سهم مربوط به خودتان را محدودتر کنید.

 

گام چهل  و هشت :‌  در یک اجتماع آنلاین مربوط به رژیم غذایی ثبت نام کنید.

 

افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که در انواع خاصی از برنامه های رژیمی درگیر هستند. برای ارتباط با آنها، تنها چیزی که نیاز دارید این است که در یک اجتماع آنلاین مربوط به رژیم غذایی ثبت نام کنید. وقتی این کار را انجام دادید، می توانید تجارب خود را با آنها به اشتراک گذاشته همچنین از تجربیات آنها درس بگیرید. علاوه بر آن، این کار همچنین می تواند انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهداف به شما دهد.

 

گام چهل  و نه :‌  از ترازو استفاده کنید، اما نه زیاد.

 

برای نظارت دقیق بر پیشروی خود در زمینه برنامه رژیمی انتخابی تان، بهتر است از ترازو استفاده کنید. در هر حال، نباید زیاد از آن استفاده کنید. وقتی به طور روزانه روی ترازو می روید، در حقیقت قادر نخواهید بود کاهش وزن تان را مورد ستایش قرار دهید. بنابراین، بهتر است این کار را به صورت هفتگی انجام دهید تا شاهد تفاوت بیشتری باشید. همچنین نیاز دارید متوجه این قضیه باشید که وزن تنها مسئله مهم نیست. در برنامه کتاب عامل چربی سوز من، ما به سراغ اندازه گیری های بسیار دیگری می رویم که به شما کمک می کند در حقیقت بدن جدیدتان را اندازه گیری کنید.

 

گام پنجاه ام :‌  از کافی شاپ ها دوری کنید تا بتوانید موفق شوید.

 

اگر رژیم دارید بهتر است از رفتن به کافی شاپ های مورد علاقه تان اجتناب کنید. زیرا اکثر مواقع وقتی وارد کافی شایی می شوید ممکن است در نهایت نه تنها یک فنجان قهوه بلکه یک یا دو تکه از نان شیرینی های خوشمزه آنها را نیز سفارش دهید. علاوه بر آن، قهوه های سرد می تواند سرشار از کالری باشد که خواهان آن نیستید.

 

گام پنجاه و یک :‌  مثبت اندیش باشید.

 

مثبت اندیشی تنها برای رشد فردی کاربرد ندارد. این کار همچنین می تواند در کاهش وزن از طریق رژیم غذایی به کار برده شود. برای مثال، اگر چندان اطمینان ندارید که می توانید رژیم غذایی خود را برای مدت زمانی طولانی دنبال کنید، پس مثبت اندیشی در مورد آن باید کمک رسان باشد. وقتی خودتان را متقاعد می کنید که می توانید این کار را با مثبت اندیشی انجام دهید، در نهایت انگیزه آن را خواهید داشت که برنامه رژیمی خود را برای رسیدن به رویاهایتان دنبال کنید.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام پنجاه و دو:‌  زمان بین غذای مصرفی تان

 

وقتی نوبت به شیوه غذا خوردنتان می رسد، نباید بیش از سه ساعت را بدون خوردن سپری کنید؛ زیرا وقتی فواصل بین وعده غذایی و پیش غذایتان را طولانی می کنید، این کار در حقیقت می تواند شما را به خوردن زیاد از حد تشویق کند. بنابراین، باید این را برای خودتان عادت کنید که هر دو تا سه ساعت چیزی سالم بخورید.

 

گام پنجاه و سه:‌  لیستی از خطرات مربوط به اضافه وزن برای خود تهیه کنید.

 

لیستی از کل خطراتی را که با اضافه وزن خودتان را در معرض آنها قرار می دهید، تهیه کنید. زمانی که لیستتان کامل شد آن را روی درب یخچالتان نصب کنید. با انجام این کار، هر زمان خواستید درب یخچالتان را باز کنید متوجه پیامدهای زیاد غذا خوردن میشوید. بنابراین، این کار می تواند به شما کمک کند تا در این مسیرباقی بمانید.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزن

گام پنجاه و چهار:‌  منبع خوبی از پروتئین ها را در هر وعده غذایی خودتان بگنجانید.

 

هر زمان چیزی می خورید، باید منبع خوبی از پروتئین همچون تخم مرغ، مرغ، ماهی، گوشت لخت و مواردی از این قبیل را در وعده غذایی خود بگنجانید. با انجام این کار، می توانید مطمئن شوید که موادمغذی عضله ساز بیشتری برای بدنتان تأمین می کنید. علاوه بر آن، این کار همچنین می تواند اشتهای شما را فروکش کند زیرا پروتئین ها معمولا سخت تر هضم می شوند.

 

گام پنجاه و پنج :‌  یک غذای خانگی به اداره خود بیاورید.


وقتی سر کار هستید، ممکن است وسوسه شوید برای صرف نهار به سراغ یکی از فست فودهای اطراف بروید. از آنجا که غذاخوردن در فست فود فروشی ها ممکن است شما را به خوردن غذاهای ناسالم تشویق کند، پس بهتر است غذایی برای خودتان از منزل بیاورید. با انجام این کار، نه تنها مطمئن میشوید رژیم غذایی تان را دنبال می کنید بلکه این کار همچنین به شما کمک می کند پول بیشتری ذخیره کنید.

 

گام پنجاه و شش :‌  در طول صبحانه تخم مرغ بخورید.

 

وقتی صبحانه می خورید بهتر است تخم مرغ را نیز در رژیم خود بگنجانید؛ زیرا تخم مرغ سرشار از پروتئینی به نام آلبومین است. علاوه بر آن، این کار همچنین می تواند مواد مغذی انرژی زا برایتان فراهم آورد. بنابراین، می تواند به شما کمک کند تا متابولیسم بالاتری را به دست آورید و همچنین شما را در طول روز پر انرژی تر خواهد ساخت.

 

گام پنجاه و هفت :‌   از الكل اجتناب کنید.

 

اگر مشتاقيد با دوستانتان دلستر الکی بخورید، پس بهتر است مصرف خود را به حداقل برسانید؛ زیرا دلستر الکلی در حقیقت سرشار از کالری است. بنابراین، خوردن آن کار خوبی نیست، زیرا این کار ممکن است شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد.

لاغری موضعی و پیکر تراشی کاهش وزنکلیتیک تغذیه اکسیر
09120438945
exir_shahrak_gharb