99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید!! | قسمت سوم

99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید!! | قسمت سوم

مقاله  ""99 نکته طلایی برای اینکه لاغر شوید "" از جمله مقالات تخصصی پزشکان تغذیه اکسیر شهرک غرب است ؛‌ که در ۳ قسمت متوالی تقدیم حضور شما کاربران عزیز و همیشگی کلینیک  زیبایی و تناسب اندام اکسیر شهرک غرب تقدیم میگردد . 

 

گام ۵۸) برنامه رژیمی را دنبال کنید که برایتان کارآمد است.

 

به یاد داشته باشید که همه برنامه های رژیمی نمی توانند برای همه افراد کارآمد باشند. بنابراین، باید برنامه ای را دنبال کنید که باور داشته باشید برایتان کارآمد است. با انجام این کار، مجبور نیستید خودتان را مجبور به انجام کارهایی کنید که نمی خواهید. علاوه بر آن، این کار همچنین باعث می شود تا اهدافتان قابل دسترس تر شوند.


گام ۵۹) یک تمایل شدید برای کاهش وزن را در خودتان توسعه دهید.

 

وقتی تمایل با اشتیاق شدیدی برای کاهش وزن داشته باشید، هر زمان هنگام صبح از خواب برخاستید، به روش هایی برای رسیدن به این مهم فکر خواهید کرد. بنابراین، بهتر است به شیوه هایی فکر کنید که در حقیقت تمایل شما را برای کاهش وزن افزایش دهد. یک نمونه این است که هر وقت خودتان را در آینه می بینید در مورد متناسب بودن خودتان رؤیاپردازی کنید. علاوه بر آن، همچنین می توانید انگیزه خود را با سعی برای استفاده از لباس های کوچکتر تقویت کنید.

 

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی

 

 

گام ۶۰) برای رسیدن به اهداف بلندمدت اهداف کوتاه مدتی برای خودتان تعیین کنید.

 

اگر اهداف بلندمدت شما این است که در طول پنج هفته پنج کیلوگرم وزن از دست دهید و رسیدن به این وزن را در این مدت زمان کمی دشوار می دانید، پس باید اهداف کوتاه مدتی برای آن مشخص کنید. با آن نمونه، در حقیقت می توانید هدفی برای کاهش یک کیلوگرم در طول هر هفته را برای خود تعیین کنید، هدفی که قابل دسترس تر است و و برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 
از آنجا که رسیدن به اهداف کوتاه مدت آسان تر است، باید بیشتر بر آن متمرکز شوید تا بتوانید در نهایت به هدف بزرگتر دست یابید. در برنامه من، ما یک برگ کاری خاص برای تعیین اهداف داریم که به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند. 


گام۶۱) از خودتان عکس بگیرید.

 

قبل از آغاز برنامه رژیمی خود، باید از خودتان عکس بگیرید. با انجام این کار، یک عكس خواهید داشت تا خودتان را پس از چند هفته رژیم گرفتن با آن مقایسه کنید. این کار می تواند انگیزه تان را بالا برده همچنین اطمینان حاصل کند که در این مسیر باقی می مانید.


گام ۶۲) مدل ها را در تلویزیون تماشا کنید.

 

برخی از کانال های تلویزیونی خاص هستند که مدل هایی را برای نشان دادن جدیدترین روند مد به نمایش می گذارند. از آنجا که این مدل ها ظاهری متناسب دارند، انگیزه بیشتری برای رژیم گرفتن پیدا می کنید تا بتوانید اندامی درست شبیه آنها پیدا کنید. این کار را به طور متداول انجام دهید تا تمرکز خود را در رسیدن به رؤیاهایتان از دست ندهید.
 
 
 
لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی
 

گام ۶۳) در حین رژیم عضله بسازید.

 

اگر می خواهید کاهش وزن  ، دلیلی که برای آن رژیم گرفته اید. باید سعی کنید عضلات بیشتری نیز بسازید؛ زیرا عضلات برای حفظ خود نیاز به کالری بیشتری دارند. به عبارت دیگر، هر چقدر قادر باشید عضلات بیشتری ایجاد کنید، بدنتان قادر خواهد بود تا کالری بیشتری را بسوزاند، که می تواند به کاهش وزن منجر شود.


گام ۶۴) برای خودتان یک شریک و همراه پیدا کنید.

 

رژیم گرفتن در صورتی که بتوانید برای خودتان در این مسیر همراهی پیدا کنید، جذاب تر خواهد شد. می توانید این کار را با همسر خود با یک دوست نزدیک انجام دهید. وقتی این کار را انجام می دهید، هریک از شما قادر خواهد بود در حفظ مسیر به دیگری یاری رساند. علاوه بر آن، همچنین می توانید مرتبا در مورد پیشروی خود بحث کنید، تا انگیزه یکدیگر را در خصوص کاهش وزن حفظ کنید.
 

گام ۶۵) این را به مسابقه تبدیل کنید.

 

اگر بتوانید کسی را پیدا کنید که به همراه او یک برنامه رژیمی را دنبال کنید، آن گاه باید این کار را به مسابقه تبدیل کنید. انجام این کار یعنی هر دو می توانید پیشروی خود را به صورت هفتگی با یکدیگر مقایسه کنید. علاوه بر آن، همچنین می توانید هدف خاصی تعیین کنید و جایزه ای را برای فرد برنده فراهم آورید.

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


گام ۶۶) قبل از خواب به اهدافتان فکر کنید.

 

وقتی در رختخواب خود دراز کشیده اید، در مورد این بیندیشید که وقتی مقدار مشخصی از وزنتان را از دست دادید چه احساس یا ظاهری خواهید داشت. با انجام این کار، هیجان بیشتری در انجام کارهای مورد نیاز برای رسیدن به رویاهایتان خواهید داشت. با این کار، به دنبال آن خواهید بود که انواع سالم تری از غذاها را بخورید و به اندازه کافی ورزش کنید که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۶۷) قبل از خوردن غذای ناسالم، دو بار فکر کنید.

 

وقتی می خواهید به سراغ هله هوله، شکلات یا بستنی بروید، باید اول فکر کنید. باید عمیق بیندیشید که آیا خوردن یک غذای ناسالم ارزش آن را خواهد داشت، در حالی که قبل از این کارهای زیادی را برای کاهش وزن انجام داده اید. با انجام این کار، ممکن است قادر باشید تا از شر وسوسه هایتان خلاص شوید و غذای سبک و سالم تر را ترجیح دهید.
 

گام ۶۸) آب خنک بنوشید.

 

وقتی تشته اید باید یک لیوان آب سرد بنوشید. آب سرد در حقیقت می تواند میزان سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. با این کار، قادر خواهید بود تا چربی و کالری بیشتری را بسوزانید و درنهایت وزن کم کنید. بنابراین، باید مقداری یخ در آب خود بریزید یا آب سرد درون یخچالتان قرار دهید. که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است .  


گام ۶۹) در انتخاب میان وعده هایتان دقت کنید.

 

یکی از چیزهایی که می تواند شما را از مسیرتان خارج سازد خوردن میان وعده های ناسالم به خصوص در طول شب است. بنابراین، اگر نیاز دارید چند ساعت قبل از خواب چیزی بخورید، باید چیزی را انتخاب کنید که کالری زیادی نداشته باشد. یک نمونه خوب یک بسته کلوچه است که تنها صد کالری دارد.
 

گام ۷۰) از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید.

 

حتی وقتی رژیم گرفته اید باید هنوز از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. در هر حال، باید این کار را با رعایت حد اعتدال انجام دهید. وقتی مقدار کمی از غذاهای مورد علاقه خود را می خورید، احساس نمی کنید که دنبال کردن رژیم غذایی تان خیلی سخت باشد. به همین دلیل، قادر خواهید بود تا آن را در یک مدت زمان طولانی دنبال کنید.


گام ۷۱) در ماست دارچین بریزید.

 

ماست خوردن در حقیقت یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید. در هر حال، برای اینکه ماست را بهتر و مؤثرتر سازید می توانید در آن دارچین بریزید. این کار طعم ماست را نیز بهتر می کند. این کار در حقیقت متابولیسم شما را بالا می برد و کمک می کند چربی بیشتری را بسوزانید.


گام ۷۲) آب هویج

 

اگر تشنه اید و می خواهید چیزی غیر از آب بخورید، پس باید یک لیوان آب هویج را جایگزین آب کنید. آب هویج در حقیقت سرشار از فیبر است که نه تنها در چربی سوزی به شما کمک می کند بلکه اشتهایتان را نیز فروکش می کند. بنابراین، باید این را برای خودتان عادت کنید که آب هویج را در رژیم تان بگنجانید.
لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی
 

گام ۷۳) از مکمل کلسیم استفاده کنید.

 

استفاده از مکمل کلسیم به طور متداول در حقیقت می توانند به شما کمک کند تا چربی بیشتری بسوزانید زیرا این مکمل می تواند انرژی بیشتری برایتان تأمین کند. کلسیم، وقتی با فسفات و ویتامین D3 ترکیب شود در حقیقت می تواند سطوح انرژی شما را تقویت کند، که این انرژی نیز می تواند به شما کمک کند روزانه فعالیتهای فیزیکی بیشتری داشته باشید و برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۷۴) استرس خود را در سر کار تان مدیریت کنید.

 

یکی از چیزهایی که می تواند باعث شود افراد زیادی به سمت پرخوری روی آورند، استرسی است که در سر کار با آن مواجه می شوند. بنابراین، بهتر است که راههای مدیریت آن را بدانید. روشی که می تواند به شما در این زمینه کمک کند این است که هر زمان احساس استرس کردید نفس عمیقی بکشید. این کار می تواند به شما کمک کند تا آرام شوید و حمله گرسنگی خود را کنترل کنید.


گام ۷۵) موقع بیدار شدن، موز بخورید

 

موقع بیدار شدن در بعد از خواب شبانه، یک موز به همراه یک لیوان آب بخورید. اینها برای طی بهتر ادامه روزه انرژی کافی به شما می دهد.


گام ۷۶) خوردن بهترین نوع میان وعددها

 

وقتی بین وعده های غذایی تان چیزی می خورید، باید مطمئن شوید که غذای مصرفی سالم نیز هست. یک نمونه از میان وعده سالم می تواند یک تکه سینه مرغ باشد. از آنجایی که مرغ منبع پروتئینی خوبی است، می تواند به بدنتان در ساخت بیشتر عضلات کمک کند. از آن گذشته، پروتئین در حقیقت سخت تر هضم می شود که می تواند در هنگامی که زمان وعده اصلی می رسد پروتئین شما را کنترل کند  و برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


گام ۷۷) استفاده از سس سویا برای کاهش اشتها

 

وقتی از سس سویا روی خوراکتان استفاده می کنید، این سس در حقیقت می تواند کاری فراتر از طعم بهتر غذا را برایتان انجام دهد. براساس مطالعات اخیر، پروتئین سویای سس سویا در حقیقت با گیرنده های مغزتان فعل و انفعال انجام می دهد. فعل و انفعالات آن با این گیرنده ها باعث می شود فرد سریع تر از حد معمول احساس سیری کند.
 

گام ۷۸) ترکیب هندوانه با لیمو

 

اگر سعی دارید صبحانه ای را برای رژیم غذایی خود تعیین کنید، پس باید سعی کنید هندوانه و تخم مرغ بخورید. بهتر است اول هندوانه و سپس تخم مرغ را بخورید. هندوانه سرشار از ویتامین و همچنین فیبر و آب است که می تواند به شما احساس سیری ببخشد. وقتی پس از آن تخم مرغ بخورید، این کار کمک می کند تا کربوهیدارتها از هندوانه شکسته شوند، همچنین پروتئین مورد نیاز را نیز برایتان تامین کند.


گام ۷۹) هر روز یک لیوان آب انگور بنوشید.

 

نوشیدن یک لیوان آب انگور به طور روزانه، ترجیحا در زمان شام، می تواند به شما کمک کند تا به اهداف تناسب خود دست یابید زیرا این نوشیدنی شامل عصاره انگور است که می توانند از توسعه سلول های چربی به خصوص در اطراف شکم جلوگیری به عمل آورد. علاوه بر آن، همچنین می تواند در تقویت متابولیسم بدن یاری رسان باشد  و برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۸۰) انار را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

احتمالا فکر می کنید خوردن این میوه به خاطر مزه ای که دارد حتی باعث اضافه وزنتان می شود. بالعکس، به دلیل این حقیقت که انار خیلی شیرین است، خوردن آن در حقیقت می تواند به شما کمک کند تا اشتهایتان را نسبت به خوراکی های شکردار کاهش دهد. علاوه بر آن، دانه های این میوه می تواند توانایی بدنتان را برای ذخیره چربی کاهش دهد
 
لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی
 

گام ۸۱) خودرن BBQ

 

اگر دوست دارید گوشت بخورید، به خصوص در آخر هفته، پس باید بیشتر گوشت کباب شده میل کنید. وقتی گوشت را کباب می کنید، در حقیقت مقدار زیادی از محتوای چربی آن را در حال پخت گوشت می سوزانید. بنابراین، زمان آن رسیده تا کباب پز خود را روشن کنید، تا بتوانید بدون نگرانی در مورد چربی ها از گوشت مورد علاقدتان لذت ببرید.


گام۸۲) خوردن اسفناج بیشتر 

 

وقتی به مغازه بقالی می روید تا سبزیجات برگدار سبز رنگ بخرید، باید به اسفناج نسبت به دیگر سبزیجات اولویت دهید؛ زیرا اسفناج فیبر بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد. با مصرف بیشتر فیبر، به بدنتان در سوخت چربی بیشتر کمک کرده، همچنین اشتهایتان را نیز کاهش می دهید که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 
 

گام ۸۳) انتخاب بهترین نوع پنیر

 

اگر از جمله افرادی هستید که عاشق پنیر هستند، باید به جای خرید نوع معمولی آن پنیری را بخرید که از شیر بز درست شده باشد؛ زیرا محصولات پنیر که از شیر بز درست شده اند در حقیقت درصد کالری کمتری نسبت به محصولاتی که از شیر گاو درست شده اند دارند؛ بنابراین سعی کنید برای کاهش وزن خود به دنبال این نوع پنیر باشید.

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


گام ۸۴) بیشتر چربی های خوب بخورید تا از شر چربی های بد خلاص شوید.

 

خوردن نوع خوب چربی ها یکی از بهترین راهها برای رهایی از شر دیگر انواع چربی است. برخی از بهترین منابع برای چربی های خوب شامل گردو و تخم مرغ هستند. این چربی ها علاوه بر اینکه به بدنتان کمک می کنند چربی ها را بسوزانید، همچنین می توانند خطر ابتلای شما به بیماریهای قلبی را افزایش دهند.


گام ۸۵) خوردن جو دو سر برای صبحانه

 

امروزه بسیاری از افراد در تلاش برای کاهش وزن جو دو سر پخته شده را برای صبحانه میل می کنند. این کار در حقیقت می تواند به شما در کاهش وزنتان کمک کند، زیرا جو سرشار از فیبر است. وقتی در وعده صبحانه خود مقدار زیادی فیبر مصرف کنید، این کار باعث می شود حتی تا زمان نهار احساس سیری کنید. بنابراین، این سیری می تواند به شما کمک کند تا بر مقدار مصرفی خود در وعده نهار کنترل داشته باشید.
 

گام ۸۶) خوردن یک سیب چند دقیقه قبل از هر وعده غذایی

 

خوردن یک سیب در روز نه تنها دکتر را از شما دور می کند، بلکه همچنین می تواند چربی ها را از بدنتان دور نگه دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سیب را حدود ۱۵ دقیقه قبل از وعده غذایی خود بخورید. این کار می تواند به طور مؤثری اشتهایتان را فروکش کند که می تواند به شما کمک کند مقدار کمتری کالری مصرف کنید. که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۸۷) استفاده از روغن زیتون روی سالاد خود

 

اگر فکر می کنید که خوردن سالاد شما را چاق نمی کند، در حقیقت این درست است، اما تنها در صورتی که نسبت به مقدار مصرفی خود هشیار باشید. بنابراین، بهتر است بر مقدار سالادی که مصرف می کنید، کنترل داشته باشید. یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که از روغن زیتون روی سالاد خود استفاده کنید، که اسید چرب خوبی دارد که می تواند به بدنتان بگوید که احساس سیری پیدا کند.

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


گام ۸۸) دفعات زیادتری در روز غذا بخورید.

 

به جای خوردن تنها ۲ تا ۳ بار در روز، باید ۵ تا ۶ بار غذا بخورید تا وزن کم کنید. فقط مراقب مقدار مصرفی خود در هر وعده باشید، تا وزن اضافه نکنید. خوردن در بین وعده ها می تواند کمک کند تا متابولیسم شما تقویت شود، زیرا بدنتان به طور مداوم غذاهایی را که به آن وارد می شود، هضم می کند. که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۸۹) ساندویچ خود را پر از گوجه کنید.

 

وقتی برای صبحانه یا میان وعده خود ساندویچ درست می کنید، مقدار گوجه درون آن بگذارید. با این کار اطمینان پیدا می کنید که مدت زمان طولانی تری احساس سیری می کنید. علاوه بر آن، گوجه ها همچنین عناصری دارند که می تواند تولید هورمونی به نام گرلین را کاهش دهد. با این کار می توانید کمک کنید تا بر گرسنگی خود نیز غلبه کنید. که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۹۰) خوردن آناناس

 

خوردن آناناس در حقیقت یکی از بهترین راهها برای کاهش وزن است؛ زیرا جدای از اینکه آناناس مقدار خوبی فیبر در خود دارد، همچنین می تواند وقتی آن را به عنوان میان وعده می خورید متابولیسم شما را تقویت کند. علاوه بر آن، آناناس می تواند به شما در شکستن پروتئینها کمک کند.
 

گام ۹۱) پرتقال بخورید.

 

خوردن پرتقال بیشتر می تواند به دلیل مقدار بالای ویتامین C موجود در خود به شما در کاهش وزن کمک کند. ویتامین C در حقیقت یکی از موادی است که می تواند در تبدیل چربی به انرژی یاری رسان باشد. بنابراین، وقتی پرتقال بیشتری می خورید، در حقیقت به بدنتان کمک می کنید تا چربی های ذخیره شده شما را به عنوان منبع فیبر به کار برد که می تواند به طور مؤثری اشتهایتان را فروکش کند..


گام ۹۲) از غذاخوردن با یک دوست لذت ببرید.

 

پژوهش ها نشان می دهد که وقتی افراد با دوستان خود یا افراد دیگر غذا می خورند، تمایل دارند مقدار مصرفی خود را با دیگران مطابقت دهند. بنابراین باید با دوستی غذا بخورید که زیاد غذا نمی خورد. 
لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی
 

گام ۹۳) مصرف نوشیدنی های انرژی زا

 

هر چند برخی از افراد به شما می گویند نوشیدنی انرژی زا بخورید تا سطح انرژی تان تقویت شود، اما در حقیقت این نوشیدنی ها در خصوص کاهش وزن خبر خوبی برای ما ندارند؛ زیرا چنین نوشیدنی هایی خیلی زود انرژی خود را آزاد می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، بدنتان قادر نخواهد بود تا از آنها بهره برد. این امر می تواند بدنتان را مجبور کند تا انرژی اضافی را به عنوان چربی ذخیره کند. که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 


گام ۹۴) معاوضه شیر معمول خود با شیر کم چرب.

 

معاوضه شیر متداول خود با شیری که چربی آن گرفته شده در حقیقت عمل سالمی نیست و باعث ذخیره چربی در شما می شود. به طور کلی از شیر دوری کنید تا از اثرات اشتعالی که بر بدنتان دارد، اجتناب نمایید. به جای آن از شیر موز بادام یا شیر نارگیل استفاده کنید.


گام ۹۵) افزودن سرکه سیب به سس ها و سالادهایتان.

 

دسیسهایی که حاوی سرکه سیب هستند در حقیقت می توانند به شما در سوزاندن بیشتر چربی ها یاری رسانند؛ زیرا این سسها حاوی اسید استیک هستند که می تواند توانایی بدن شما را برای هضم کالری ها و چربی ها بالا برد.
 

گام ۹۶) برنامه های رژیمی را که غير محدود کننده اند، دنبال نکنید.

 

با دقت زیادی برای خودتان یک برنامه مناسب انتخاب کنید. وقتی نوبت به انتخاب برنامه های رژیمی می رسد، بهتر است برنامه هایی را که خیلی محدودیت برایتان در بر دارند، انتخاب نکنید؛ زیرا این نوع از برنامه ها می تواند ثبات بدنتان را بر هم زند. وقتی این اتفاق افتاد، بدنتان می تواند وارد یک حالت بقا شود  که در آن حالت ممکن است سعی کند همه چربی ها و کالری های ذخیره شده را حفظ کند و سرعت سوخت و سازتان را کاهش دهد. كتاب عامل کاهش وزن یک برنامه متعادل، ساده و مؤثر است.

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


گام ۹۷) سعی کنید روزانه حداقل یک یا دو حرکت شکمی داشته باشید.

 

وقتی سعی می کنید حداقل یک یا دو حرکت شکمی را در هر روز داشته باشید، بیشتر نسبت به غذایی که می خورید، آنگاه خواهید شد.که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است .  علاوه بر آن، این کار همچنین می تواند به شما کمک کند تا بیشتر در مورد مقدار آبی که می نوشید، هشیار باشید. به همین دلیل، این کار می تواند به شما کمک کند اعمال سالم را مشاهده کنید.
 

گام ۹۸) برای خودتان آبمیوه درست کنید.

 

نوشیدن یک فنجان آبمیوه که خودتان از میوه های تازه گرفته باشید در حقیقت از خوردن محصولات پودری یا مصنوعی بهتر است. آبمیوه ها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان هستند. علاوه بر آن، این کار همچنین می تواند به شما کمک کند تا اشتهایتان را فروکش کنید؛ زیرا می تواند باعث شود تا احساس سیری پیدا کنید.
 

گام ۹۹) برای سوزاندن چربی ها چای سبز بنوشید.

 

چای سبز می تواند در کنار یک رژیم غذایی به شما در کاهش وزن کمک کند، زیرا می تواند سریع تر چربی ها را بسوزاند. از آن گذشته، چای سبز همچنین سطوح انرژی شما را تقویت می کند که می تواند به شما کمک کند تا فعالیت های فیزیکی بیشتری انجام دهید. به علاوه، چای سبز همچنین سیستم ایمنی شما را تقویت می کند.که   برای کاهش وزن مفید و لاغری موضعی است . 

لاغری موضعی و کاهش وزن پیکر تراشی


نکته آخر  انتظارات خیلی زیادی از خودتان نداشته باشید.

 

021-88361343
09120438945
exir_shahrak_gharb